İndirimli Konut Kredisi İş Bankası'nda! 150 Bin TL Kredi İçin Aylık Ne Kadar Taksit Ödenir?

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyenlere İş Bankası tarafından indirimli konut kredisi verilmeye başlandı. İş Bankası indirimli konut kredisi nedir, nasıl kullanılır?

Finans 30.11.2021 - 02:06 30.11.2021 - 02:06 Engin Uzunoğlu

İnşaat maliyetlerinde meydana gelen yükselişlerin konut fiyatlarına zam olarak yansıdığı bugünlerde ev satın almak oldukça güç bir eylem haline dönüştü. Ev satın alırken finansman desteklerinin neredeyse mecburiyet haline gelmesiyle bankaların konut kredisi kampanyalarına çok büyük ilgi gösterilmeye başlandı. 

Konut kredisi kullanırken kendilerine en uygun imkanları sunan bankaları tercih edenlere İş Bankası'ndan güzel bir haber geldi. İş Bankası tarafından müşterilere indirimli konut kredisi verilmeye başlandı. Peki İş Bankası indirimli konut kredisi nedir? İş Bankası indirimli konut kredisi kullanarak hangi avantajlar elde edilebiliyor? İşte İş Bankası indirimli konut kredisi için merak edilen tüm ayrıntılar...

İŞ BANKASI İNDİRİMLİ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

İş Bankası'nın konut kredisi kampanyaları arasındas yer alan farklı bir kredi çeşidi de indirimli konut kredisi oldu. Bu krediyi kullanan müşteriler oldukça düşük maliyetle konut kredisi çekebiliyorlar. Yüksek taksitlere mecbur kalmayan müşteriler kolay bir şekilde kredi geri ödemelerini yapabiliyorlar.

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanırken müşteriler belirli bir katkı ödemesi yaparak indirimli konut kredisi kullanabiliyorlar. Bu katkı ödemesi konut kredisi ile oluşan faiz giderlerine dair ön ödeme anlamına geliyor. Faizi peşin olarak ödenen konut kredisi için müşterilere belirli oranlarda indirimler yapılıyor. Böylelikle kredi taksitleri de olması gerekenin altına çekiliyor. Müşteriler kullandıkları indirimli konut kredisi için taksit ödemelerini kolay bir şekilde yapabiliyorlar.

İŞ BANKASI NE KADAR KONUT KREDİSİ VERİYOR?

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyenler en fazla ne kadar konut kredisi çekebileceklerini merak ediyorlar. Bu konut kredisi miktarlarının azami tutarları müşteriye göre belirlense de bunun hesaplanmasında bazı kriterler bulunuyor. Öncelikle satın alınmak istenen konut için ekspertiz raporu hazırlanarak lisanslı kuruluşlarca ekspertiz değeri tespit ediliyor. Bu ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin altındaysa yüzde 90 oranında, 500 Bin TL'nin üzerindeyse yüzde 80 oranında kredilendirme yapılıyor.

150 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA!

iş bankası konut kredisi hesaplaması

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere aylık yüzde 1,50 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çekenler vade süresi boyunca bankaya her ay 2.702 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Bu şartlarda kullanılan konut kredisinin toplam maliyetinin ise 324.333 TL olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@