ING Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü! İhtiyaç Kredisinde Lider Bankaya Talep Yağıyor!

2021 yılının sonuna doğru ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yükselten ING Bank, yeniden beklenen seviyelere inmeye başladı.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü! İhtiyaç Kredisinde Lider Bankaya Talep Yağıyor!

Kısa süre zarfında kredi oranlarını daha da düşürmesi beklenen ING Bank’ın bu hamlesi bile talepleri arttırmaya yetti. Nakit ihtiyacı olanlar ING Bank’a deyim yerindeyse akın etti. ING Bank, 2021 yılının sonuna doğru yaklaştıkça tüketici kredisi oranlarını artırmış ve beklenenin aksine %2,00’nin bile üzerine çıkarmıştı.

2022 planlamalarını erken sonuçlandıran banka, artık daha uygun oranlarla ihtiyaç kredisi veriyor. İhtiyaç kredisi kullanım oranlarına bakıldığında en çok tercih edilen bankalardan biri olduğu gözlenen ING, bu özelliğini daha uzunca bir süre sürdüreceğe benziyor.

425 TL Taksitle 10.000 TL İhtiyaç Kredinizi Şubeye Gitmeden Alın

Şube kanalıyla kredi hizmeti sunmanın yanı sıra dijital platformlarda da oldukça hızlı bir kredi tahsis sistemine sahip olması, ING Bank’ı tüketici kredilerinde farklı kılan özellikler arasında yer alıyor. Özellikle teknoloji kredisi konusunda uzmanlaşmış olan ING, tüketici kredilerini mobil şube ve internet bankacılığı üzerinden hızlıca sonuçlandırmakta.

3 yıl vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisinde taksit tutarı aylık 425 TL’den başlıyor. Daha yüksek tutarlarda kredi çekmek isteyenler, 50.000 TL’ye kadar tüketici kredisi taleplerini 3 yıla kadar yayabiliyor. 50.000 TL’yi aşan kredi taleplerinde vade sınırı 3 yıl yerine 2 yıla inmekte. Kredi vadesini düşürerek daha fazla taksit ödemesi yapmak kaydı ile kredi için ödenecek toplam faiz tutarını ciddi oranda düşürebilirsiniz. 30.000 TL tutarındaki kredi talebinizi yine 3 yıl vade ile çekmek isterseniz aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı yalnızca 1.275,13 TL olacaktır.

ıng ihtiyaç kredsi

3 yılın sonunda ING Bank’a yapılan toplam ödeme ise 46.062,01 TL olacaktır. Kredinizi dilediğiniz zaman kalan ana para tutarını tek seferde ödemek kaydı ile kapatabilirsiniz. Bilindiği gibi tüketici kredilerinde erken kapamaya ilişkin bir ceza alınmamakta. Ayrıca kredi için hayat sigortası yapıldıysa kalan vade sayısına göre iade alabilmektesiniz. Kredi için banka tarafından uygulanan dosya masrafı ise %0,5 oranında. ING Bank tüketici kredisi başvurularınızı mobil şube, internet bankacılığı, ATM, müşteri hizmetleri gibi kanallardan yapabilir; ayrıca şubelerden de gerekli desteği sağlayabilirsiniz. Söz konusu faiz indiriminden sadece ilk kez ING Bank'lı olan kişiler yararlanabilecek.

SONRAKİ HABER