ING Bank İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Borçları İçin 3 Ay Erteleme Başvuruları Başladı!

Koranavirüs tedbir paketleri bankalar tarafından birbiri ardına açıklanmaya devam ederken bunlar arasında ING Bank'ta katıldı.

İHTİYAÇ KREDİSİ 29.03.2020 - 15:30 15.07.2021 - 00:08 SERHATMEDYA

Koranavirüs tedbir paketleri bankalar tarafından birbiri ardına açıklanmaya devam ederken bunlar arasında ING Bank'ta katıldı. ING Bank kredi borç ertelemesi ve kredi kartı borcu için 3 ay erteleme yapacağını duyurdu. ING Bank ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi borç ertelemesi detayları haberimizde... Kredi borcu erteleme ve kredi kartı borç erteleme maliyeti, örnek hesaplama tablosu detayları!

Kredi borcu erteleyen bankalar arasına ING Bank'ta katıldı. Böylelikle kredi borç ertelemesi yapan banka sayısı 20'ye yükselmiş oldu. KREDİ BORCU ERTELEMESİ YAPAN BANKALAR HANGİLERİ?Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Koranavirüs Finansal İstikrar Kalkan Paketi sonrasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tüm bankalara bir tavsiye kararı yayımlayarak vatandaşın kredi  borçlarını erteleme konusunda kolaylık sağlanmasını istemişti. Konu hakkında ilk açıklama Ziraat Bankası tarafından yapılmış, ardından da Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Emlak Katılım Bankası'nın aralarında yer aldığı tüm devlet bankaları kredi borç ertelemesi yapacaklarını duyurmuştu. Özel bankalar sürece dahil olacak mı sorularına yanıt aranırken Türkiye'nin en büyük özel bankaları arasında yer alan İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi ve Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamalar ile borçlar ertelenmeye başlanmış, süreçte pek çok banka kredi borç ertelemesi yapacağını açıklamıştı. 
 1. Ziraat Bankası, 

 2. Halkbank, 

 3. Vakıfbank, 

 4. Ziraat Katılım Bankası, 

 5. Vakıf Katılım Bankası, 

 6. İş Bankası, 

 7. Garanti Bankası, 

 8. Yapı Kredi Bankası, 

 9. Akbank, 

 10. Denizbank, 

 11. QNB Finansbank,

 12. TEB,

 13. Şekerbank, 

 14. Emlak Katılım Bankası, 

 15. Kuveyt Türk Katılım Bankası. 

 16. Odeabank 

 17. Albaraka Türk Katılım Bankası 

 18. Türkiye Finans Katılım Bankası 

 19. Alternatif Bank 

 20. ING Bank 

Yaşanan gelişmeleri yakından takip etmek isterseniz;Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZING BANK İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ ERTELEME AÇIKLAMASI ING BANK tarafından yapılan açıklamada "Koronavirüs salgınından etkilenen müşterilerimizi desteklemek için buradayız. Koronavirüs salgınından etkilenen müşterilerimizi desteklemek için buradayız. Koronavirüs salgını, Türkiye dahil birçok ülkede bireyler ve toplum üzerinde geniş çaplı bir etki gösteriyor.Bazı müşterilerimizin beklenmedik finansal sıkıntılarla karşılaşmış olabileceklerini düşünerek bu müşterilerimizin ihtiyaçlarını desteklemek amacı ile bir takım uygulamaları devreye aldık. ING’de bulunan kredisini geri ödeme hususunda zorlanan KOBİ ve ticari müşterilerimizin şubeleri ile iletişime geçmelerini rica ediyoruz.Koronavirüs salgınından etkilenen bireysel müşterilerimize ihtiyaç, taşıt, konut kredisi taksitleri ve kredi kartı ekstre ödemeleri için 3 ay erteleme imkanı veriyoruz. Bu uygulamadan yararlanmak isterseniz, kredinizin faiz oranı ile taksit tutarı yeniden hesaplanır ve yeni bir ödeme planı oluşturulur" denilerek hem kredi borçları hem de kredi kartı borcu için 3 ay erteleme yapılacağı duyuruldu. ING BANK KREDİ BORCU ERTELEME BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?Borç ertelemesi için başvuru yapmak isteyen kişiler için ING mobil uygulamasına giriş yapılması yeterli olacak. Yani şubeye gitme zorunluluğu bulunmuyacak. ING internet şubesi üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra ödemeler bölümünden kredi ödemeleri sekmesini açıp erteleme talebini işaretlemeniz durumunda hafta içerisinde mesai saatlerinde ING Bank müşteri temsilcisi sizi arayarak başvuru işleminizi onaylayacaktır. ING BANK İHTİYAÇ KREDİSİ ERTELEME HESAPLAMA! KREDİ ÖTELEME ÖRNEK MALİYET HESABI TABLOSU 12 ay vadeli 10 bin lira ihtiyaç kredisi kullanan bir kişinin borç ertelemesi durumunda aylık taksit tutarı 899 liradan 930 liraya yükselecek. 

Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@