İngiltere'de İnşaat Üretimi Nisan Ayında Sert Düştü!

Ekonomik kriz dünya genelinde derinleşirken ticaret savaşları ve bozulan ekonomik göstergeler en fazla inşaat sektörünü etkiliyor.

Emlak Haberleri 10.06.2019 - 14:59 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Ekonomik kriz dünya genelinde derinleşirken ticaret savaşları ve bozulan ekonomik göstergeler en fazla inşaat sektörünü etkiliyor.

Açıklanan her veri inşaat sektöründe yaşanan daralmayı gösterirken Türkiye'de inşaat sektöründe kendisini gösteren kriz dünyada da yaygınlaşıyor. İngiltere'de Nisan ayı inşaat üretimi verileri sert düştü. İnşaat sektöründe yaşanan daralma her geçen gün biraz daha derinleşiyor. Brexit Belirsizliği İnşaat Sektörünü Vurdu! Uzun süredir Avrupa Birliğinden çıkmak için çözüm önerileri arayan ancak bir türlü başarılı olamayan İngiltere'de yaşanan ekonomik daralma inşaat sektörüne de etkisi altına aldı. İngiltere'de saat 11:30 itibari ile açıklanan Nisan ayı İnşaat Üretimi verilerine göre inşaat sektörü daraldı. İngiltere Nisan 2019 inşaat üretimi aylık yüzde yüzde 0.4 oranında düştü. Beklentilerin söz konusu rakamın yüzde 0.5 oranında artması yönündeydi. Ancak ne yazık ki beklentilerin tam tersine rakamlar yükseleceğine aylık bazda düştü. İngiltere inşaat üretimi yıllık olarak ise Nisan 2019 döneminde bir önceki yılın aynı ayına oranla yüzde 2.4 artış gösterdi. Yıllık bazda artış devam etti ancak yine de beklentilerin altında kalmaktan kurtulamadı. Söz konusu rakam için beklenti yıllık bazda İngiltere'de inşaat üretimi rakamlarının yüzde 3.3 oranında yükselmesi yönündeydi. Bir önceki ayda yaşanan yıllık bazdaki artış ise yüzde 3,2 olarak duyurulmuştu. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@