İngiltere'de Konut Fiyatları Artış Rekoru Kırdı!

Nationwide tarafından açıklanan verilere göre İngiltere konut fiyatları son yıllık süreçteki en sert yükselişini gerçekleştirerek büyük bir çıkış yakaladı.

Emlak Haberleri 28.11.2019 - 15:35 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Nationwide tarafından açıklanan verilere göre İngiltere konut fiyatları son yıllık süreçteki en sert yükselişini gerçekleştirerek büyük bir çıkış yakaladı. Detaylar haberimizde!

İngiltere'de hizmet veren Konut finansman şirketi Nationwide tarafından açıklanan verilere göre İngiltere'de konut fiyatları son 1 yıllık süreçteki en sert yükselişini yaşadı. Açıklanan Kasım ayı verilerine göre Ekim ayına oranla yüzde 0.5 oranında yükseliş göstererek 2018 yılının Temmuz ayına oranla açıklanan en sert yükselişi gerçekleştirdi. İngiltere'de Konut Fiyatları Yükseldi! İngiltere'de inşaat sektörünün açıklanan en önemli verileri arasında yer alan Nationwide konut fiyatları endeksi bir önceki yıl veriler Nisan ayında yüzde 0.8 yükselerek en yüksek seviyesine ulaşmıştı fakat, kayıtlı yüzde 1’in altındaki büyüme 12 aydır art arda devam etti.

Konut Fiyatları Brexit Krizi İle Gerilemişti2016 yılında başlayan Brexit referandumu ve Avrupa Birliğinden ayrılma süreci nedeni ile Birleşik Krallıktaki konut piyasası ekonomi kaygısı ile baskı altına girmişti. Nationwide Konut finansman şirket tarafından açıklanan rakamlara göre anketlerden çıkan sonuçların piyasa üzerinde çok fazla etki etmesinin beklenmemesi için uyarı geldi. Gelecek ay İngiltere'de yapılacak olan seçimler sonucunda piyasanın biraz daha netleşmesi bekleniyor.Nationwide Başekonomisti Robert Gardner , “ Görünen o ki, konut piyasası trendleri genel seçim döneminde çoğu zaman olduğu gibi çok fazla etkilenmiyor. Doğru ya da yanlış, birçok konut alıcısı için genel seçim ev alırken ya da satarken akıllarındaki en önemli etken değil” diyerek sonuçları değerlendirdi. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@