İnşaat Firmasından / Konut Projesinden Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Markalı konut projeleri tarafından başlatılan indirim kampanyası satışları arttırırken uzmanlar sonradan üzülmek istemeyen kişileri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Peki, inşaat firmasından / konut projesinden ev alırken nelere dikkat edilmeli?

Konut Projeleri 24.05.2018 - 22:00 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Markalı konut projeleri tarafından başlatılan indirim kampanyası satışları arttırırken uzmanlar sonradan üzülmek istemeyen kişileri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Peki, inşaat firmasından / konut projesinden ev alırken nelere dikkat edilmeli?

İnşaat Firmasından Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?İnşaat firmasından ev alan kişilerin sonradan mağdur olmamaları açısından son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biride satın almak istediğiniz evi üreten konut projesi markasıdır. Markanın güvenirliği inşaatın tam söz verildiği tarihte eksiksiz olarak tamamlanması açısından büyük önem taşımaktadır.Resmi Belgeleri Mutlaka İnceleyin!Günümüzde artık konut projelerinin sayıları her geçen gün artmaya devam ederken topraktan satış daireler ve lansman dönemi satışlar alıcıları cezbetmektedir. Düşük fiyatlarla yatırımlık daireler arayan kişilere hitap eden bu konut projeleri için çok daha dikkatli olunmalıdır.Projeden Ev Alırken Sözleşme Örneği İçin Bir Avukata DanışınKat irtifakı kurulan projeleri tercih etmeye çalışın. Ödeme yapmadan önce mutlaka projeden konut satışı yapan firma tarafından hazırlanan sözleşmeyi inceleyin. Projeden ev alırken sözleşme en çok dikkat etmeniz gereken konudur.Halk arasında projeden ev alma sözleşmesi olarak ta anılan bu sözleşme imzalanmadan önce çok iyi incelenmeli, mutlaka gayrimenkul konusunda uzman olan bir avukat aracılığı ile teknik açıdan da değerlendirilmelidir. Bu değerlendirme sonucunda herhangi bir anlaşmazlık ya da gecikme sorunu yaşandığında hakkınızı aramanız kolaylaştırılır.Projeden Ev Almak Mantıklı Mı?Sıfır ev almak isteyen kişilerin konut projelerini tercih etmeleri sayısız avantaj sağlamaktadır. Özellikle de topraktan konut satışı yapan projeler ya da lansman konut projeleri 2018 fırsatları çok daha ucuz fiyatlarla konut satın alınmasını sağlamaktadır.Bu noktada dikkat edilmesi gereken referansı bol, daha önce çok sayıda proje üreterek teslim tarihlerinde hiç gecikmeye düşmeyen toplu konut markaları arasından seçimde bulunmak ve konut projesi sözleşmesi için bir uzmandan yardım alarak sağlam bir sözleşmeye imza atmaktır. Kaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@