İnşaat Sektörü Krizden Çıkma Fırsatını Kentsel Dönüşüm Olarak Görüyor!

İnşaat sektörü yaşadığı krizden çıkmak için farklı çözüm yolları aramaya devam ederken kentsel dönüşüm büyük bir umut olarak öne çıkıyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 05.07.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İnşaat sektörü yaşadığı krizden çıkmak için farklı çözüm yolları aramaya devam ederken kentsel dönüşüm büyük bir umut olarak öne çıkıyor.

Düşen konut satışları ve bankaların yükselen finansman maliyetleri nedeni ile sıkıntılı günler geçiren inşaat sektörü yeni çözüm arayışlarını sürdürüyor. Bunlardan biride kentsel dönüşüm olarak öne çıkıyor. Müteahhitler kentsel dönüşüm ile yenilenecek olan yapılar ile inşaat sektöründe yeniden heraketlenme bekliyor. Genç Nüfus ve Kentsel Dönüşüm İnşaat Sektörüne Moral Verdi! Konu hakkında açıklama yapan Limak İnşaat'ın sahibi Nihat Özdemir "2018 yılının ilk 4 ayında mevsim normallerinin üstünde sıcak bir kış geçirilmesiyle satışlar beklenenden fazla artış göstermişti. Ancak bu yıl mevsimselliğin getirdiği olumsuz durum ve geçen yılın son 5 ayında görülen küçülmenin etkisiyle, çimento iç satışlarındaki daralma devam etti. Bunun yanında sektörümüzü umutlandıran, etkileyen en önemli konu da ülkemizde genç nüfus oranının yüksek olmasıyla konut talebi dönemsel olarak ertelense de hiçbir zaman bitmeyecektir. İç pazarda ayrıca kentsel dönüşüm de iyi bir fırsattır. Önümüzdeki dönemde ülkemizde 20 milyon konut ihtiyacı söz konusu olacaktır. 6306 sayılı yasayla kentsel dönüşümün önü açılmış ve dönüşüm hızlanmıştır. Ülkemizdeki yaklaşık 7 milyon riskli yapı depreme dayanıksız olduğu için bu kapsamda yenilenecektir" diyerek umutlarını koruduklarını söyledi. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin (TÇMB) Başkanlığı görevinden TFF Başkanı seçildiği için istifa eden Nİhat Özdemir görevini Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Tamer Saka’ya devretmişti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@