İnşaat Sektörü Yeni Yatırımlarla Hareketlenecek, Konut Satışları Artacak!

Uzun süredir yaşanan durgunluktan şikayetçi olan inşaat sektöründe umutlar yeni yatırımlar ve alınan önlemler ile tazelendi.

Emlak Haberleri 07.06.2019 - 09:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Uzun süredir yaşanan durgunluktan şikayetçi olan inşaat sektöründe umutlar yeni yatırımlar ve alınan önlemler ile tazelendi. Detaylar haberimizde!

Azalan konut satışları nedeni ile son derece sıkıntılı bir dönemden geçen inşaat sektörü yeni yatırımlara hazırlanıyor. Eylül ayı itibari ile ekonomide yaşanan düzelme ile beraber sektörün rahat bir nefes alması, bu dönemde gelen yeni yatırımlarla konut satışlarının yeniden canlanması bekleniyor. İnşaat Sektörü Canlanacak, Konut Satışları Patlama Yapacak!Yeni Asır Gazetesi tarafından yapılan habere göre inşaat sektöründe yaşanan durgunluk yerini hareketliliğe bırakacak. Konu hakkında açıklama yapan Latif Aydemir inşaat sektöründe beklenen canlanmanın Eylül ayı itibari ile yaşanacağını ve konut satışlarının zirve yaptığı dönem olan 2015 ile 2017 yıllarına yaklaşacağını iddia etti. İnşaat kalfası olarak çalışırken kendi inşaat markasını yaratmayı başaran Aydemir İzmir'de çok sayıda konut ve işyeri inşa ederken Çeşme ve Bornova Bayraklı da yeni projelerin hazırlıklarını tamamlayarak yeni yatırım müjdesi de verdi. Hükümetin Aldığı Tedbirler İnşaat Sektörünü Şahlandıracak Aydemir yapmış olduğu açıklamasında "Yatırımlarımızı hız kesmeden devam ettireceğiz. Latif Aydemir İnşaat olarak konut ve işyerine yönelik yeni yatırımlar planlıyoruz. Özellikle İzmir dışından ve yurtdışından talepler var. Temel presibimiz koşulsuz müşteri memnuniyetidir" derken satışların hızla artacağını söyledi. Hükümetin almış olduğu önlemler nedeni ile beklentilerini yüksek tuttuklarını söyleyen Aydemir bu önlemler sayesinde satışların yeniden inşaat sektöründe zirve olarak kabul edilen 2015 ve 2017 yıllarındaki rakamları yakalayacağını söyleyerek umutlu olduklarını dle getirdi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@