İnşaat Sektöründe Kriz Sürüyor! Neo Yapı Konkordato İlan Etti

Ne yazık ki inşaat sektöründe yaşanan daralma inşaat şirketlerinin sıkıntılı günler geçirmesine neden oluyor. Konkordato ve iflas haberleri arttı!

EMLAK HABERLERİ 06.02.2019 - 21:47 15.07.2021 - 00:17 SERHATMEDYA

Ne yazık ki inşaat sektöründe yaşanan daralma inşaat şirketlerinin sıkıntılı günler geçirmesine neden oluyor. Konkordato ve iflas haberleri arttı!

Sözcü Gazetesi tarafından yapılan habere göre pek çok lüks projeye imza atan Neo Yapı konkordato ilan etti. Neo Yapı Konkordato İlan Etti! İstanbul'un lüks semtleri Kemerburgaz, Göktürk ve Bolluca'da bugüne kadar 200 bin metrekareden fazla konut, villa ve iş yeri gibi çok sayıda projeye imza atan Neo Yapı konkordato ilan etti. Geçtiğimiz aylarda da Neo Yapı hakkında iflas talepli icra takibine gidildiği haberleri basına yansımıştı. 3 Aylık Geçici Mühlet Kararı VerildiSözcü'den Derin Gökçe'nin haberine göre, Göktürk'te hayata geçirdiği lüks villa projeleri ile bilinen Neo Yapı konkordato ilan etti. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden çıkan karara göre Neo Yapı Arazi Geliştirme İnşaat San. Ve Tic. AŞ’ye 3 aylık geciçi mühlet kararı verildi.Neo Yapı, 2 bin dönüm orman arazisi ve 600 dönümde 415 müstakil ev ve 8 mahalleden oluşan Neo Gölpark İstanbul projesini yapmıştı. Neo Yapı, daha sonra Neo Bolluca, Neo Bolluca 2 ve Neo Bolluca 3 Neo Bolluca 4 Neo Bolluca 5 gibi projeleri üstlenmişti.18 yıl önce Kadir Aydın ve Feridun Uzunyol tarafından kurulan Neo Yapı Arazi Geliştirme İnşaat San. Ve Tic. AŞ, ağırlıklı olarak Göktürk ve Arnavutköy Bolluca'da projeler geliştiriliyor. Projeler daha çok orta ve üst gelir grubuna hitap ediyor.Neo Yapı'nın geliştirdiği projelerde fiyatlar 500 bin TL ile 2 milyon TL arasında değişiyor. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’n çıkan karara göre Neo Yapı Arazi Geliştirme İnşaat San. Ve Tic. AŞ 3 aylık gecici mühlet kararı verildi.Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@