İnşaat Sektörünü Zora Sokacak Bir Zam Daha! Çimento Fiyatları Yükseldi

Çimento fiyatlarında yaşanan fiyat artışına bir yeni zam haberi geldi. İnşaat sektöründe maliyetlerin bel kemiği konumunda olan çimentoya 50 TL'lik yeni zam yapıldı. İşte detaylar.

İnşaat Sektörünü Zora Sokacak Bir Zam Daha! Çimento Fiyatları Yükseldi

İnşaat sektöründe maliyet artışları kalem kalem devam ediyor. Çok sayıda üründe yaşanan fiyat yükselmesi sektörü zorlarken yeni bir zam haberi geldi. T24 Yazarı Aydın Ayaydın sektör içinden elde ettiği bazı bilgileri paylaştı.

ÇİMENTO FİYATLARINA ZAM GELDİ

Enflasyon oranlarının çok yüksek olması ve pandemi sürecinin etkileri inşaat sektörünü zora sokmuştu. Demir fiyatlarının ani ve sert yükselmesi ardından bu zam oranlarının diğer kalemlere sıçraması üreticilerin maliyet hesaplarını kabartmıştı.

Sektör ek destek beklerken maliyetlerin en önemli kalemlerinden olan çimentoya da zam geldi.

Aydın Apaydın son yazısında çimento fiyatlarına yapılacak zam hakkında bilgi verdi. Yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Merkez Bankası’nın enflasyonu indirmek için büyük çaba sarfettiklerini ifade eden Apaydın, fahiş zamların yaşandığını söyledi. Yazısında Rekabet Kurumuna eleştirilerde bulunan Apaydın kurumun fahiş zamlar kaşısında sanki enflasyon artsın diye izlediğini söyledi. Çimento fiyatlarında yaşanan fiyat artışlarını da bu kapsamda değerlendiren Aydın Apaydın, Rekabet Kurumu'nun sanki bu ülkenin değil başka ülkenin kurumu olduğunu söyledi.

Ne Kadar Zam Gelecek?

Zamların ne kadar olacağına dair ise T24 Yazarı Aydın Ayaydın "Bu yazıyı kaleme aldığım saatlerde çimentoya 50 TL’lik yeni bir zam haberi daha geldi. Sektörde güvendiğim kaynaklardan edindiğim bilgilere göre, sektörde son dönemde ciddi satın alma ve yatırımlarla gündeme gelen bir grup ile TSK mensuplarının birikimleri ile tanınan grup da an itibarı ile yeni zam miktarını yürürlüğe koymuş durumda." ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER