Instagram add your birthday uyarısı nedir ne anlama geliyor? Doğum günü ekleyin neden çıkıyor, ne yapmak gerekiyor?

Kullanıcıların karşısına Instagram add your birthday uyarısı çıktı. Birçok instagram kullanıcının karşı karşıya kaldığı doğum günü ekleyin uyarısı nedir, neden çıkar, anlamı nedir, ne yapmak gerekir?

Gündem 16.04.2022 - 09:53 16.04.2022 - 09:53 Mustafa Karagöz

İnstagram kullanıcıları son günlerce " Instagram add your birthday " uyarısıyla karşı karşıya kalıyorlar. Peki milyonlarca instagram kullanıcısının ekranına çıkan uyarı neden geldi? İşte kullanıcılarına gönderilen uyarının anlamı ve yapılması gerekenler.

İNSTAGRAM ADD YOUR BIRTHDAY NEDİR?

Sosyal medya platformu Instagram'da yaşanan son gelişme kullanıcıları şaşırttı. Sabah saatleriyle birlikte profiline giriş yapmak isteyen kullanıcılar doğum günü ekleme durumuyla karşı karşıya kaldı. Telefonlara gönderilen uyarı mesajında kullanıcıların doğum günlerini yeniden eklenmesi ve onaylamaları istendi. Doğum günü onayı yapmayalar ise hesaplarına giremedi. 

İnstagramdan Resmi Açıklama Var

İnstagram hesaplarına erişim istenen " Instagram add your birthday " onayına ilişkin sosyal medya devi bir açıklamada bulundu. Söz konusu uygulamanın neden başlatıldığı ve ne anlama geldiği açıklandı. 

" Instagram add your birthday " uyarısına ilişkin İnstagram yapmış olduğu açıklamasında "Bir Instagram hesabınızın olabilmesi için, çoğu ülkede en az 13 yaşında olmanız gerekir. Doğum günü bilgisini, yaşı tutmayan kişilerin Instagram'ı kullanmadığından emin olmak için istiyoruz. Bu, kişileri temsil eden Instagram hesapları ve başka bir şey için oluşturulmuş hesaplar (ör. bir evcil hayvana, hobiye veya markaya özel hesaplar) dahil herkesi kapsar. Hesabınız herkese açık olsa bile Instagram'daki diğer kişilerin doğum gününüzü göremeyeceğini unutmayın. Bu bilgi ayrıca Instagram topluluğun en genç üyeleri için yaşlarına uygun ve daha güvenli deneyimler sunmamıza da yardımcı olmaktadır." açıklamasında bulundu. 

NE YAPMAK GEREKİYOR?

Uyarı ile karşılaşan sosyal medya kullanıcıları kendilerine çıkan ekrandan doğum günü bilgilerini gün ay yıl şekilde eklemeleri gerekiyor. İnstagram yaşı küçük olan kullanıcılara karşı geliştirdiği bu uyarı sistemi ile onları korumayı hedefliyor. 13 yaşından büyük olanlar ise hesaplarını eskiden olduğu gibi kullanmaya devam edecekler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@