Instagram TikTok ile Mücadele İçin Bir Özelliğe Veda Ediyor

Meta bünyesinde bulunan sosyal medya uygulaması Instagram, TikTok ile mücadele için uygulama içinde büyük bir değişiklik yapacak. İşte Instagram'ın veda edeceği özellik.

Instagram TikTok ile Mücadele İçin Bir Özelliğe Veda Ediyor

Facebook, WhatsApp, Messenger gibi uygulamalar ile Meta bünyesinde bulunan Instagram, son zamanların gözde ve popüler uygulaması TikTok ile mücadele için uygulama içinde köklü bir değişikliğe gidiyor ve bir özelliğe veda ediyor. ABD Merkezli Teknoloji sitesi TechCrunch'ta yer alan habere göre, TikTok ile rekabetin artırılması için Instagram'ın bir dizi güncelleme için adım atma hazırlığında olduğu iddia edildi.

INSTAGRAM YENİ ÖZELLİKLER ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

Geçtiğimiz yıl gençlerin ruh sağlığını etkilediğine dair iç yazışmalar ve belgeler sızdırılmıştı. Instagram hakkında gündeme gelen bu iddia ile TikTok'un etkisinin artması nedeniyle Instagram'ın bazı yenilikler üzerinde çalıştığı açıklandı.

Instagram tarafından bir süre önce yayınlanan ve TikTok ile rekabet için geliştirilen Reel isimli kısa video paylaşım alanında etkinin artırılmak istenmesi nedeniyle Instagram'da düz video paylaşma özelliğinin kaldırılması bekleniyor. Bu kısa videoların da Reel kapsamında yayınlanması için çalışmalar yapılıyor. Meta sözcüsünden konuya ilişkin açıklama geldi.

ınstagram-tiktok

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Meta Sözcüsü çalışmalara ilişkin açıklama yaparak Instagram’daki video deneyimini basitleştirmek ve geliştirmek için çalışmalarımız ve denemelerimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı. Kısa video paylaşma imkanı sağlayan Instagram'ın Reels özelliği TikTok ile rekabet için tasarlanmış ve 2020 yılının temmuz ayında duyurulmuştu. Instagram'ın yeni çalışmasının ne zaman tamamlanacağına ilişkin net bir tarih açıklanmadı. Meta sözcüsü açıklamasında, çalışmaların ve testlerin henüz devam ettiğini söyledi, net bir tarih vermedi.