Instagram'a Gelecek Yeni Özellik Açıklandı

Meta çatısı altında bulunan sosyal medya uygulaması Instagram, yeni bir özelliği test ediyor. Özellik sonrasında artık gönderiler profile sabitlenebilecek.

Teknoloji 28.04.2022 - 17:31 28.04.2022 - 17:31 Gülşah Konuk Akın

Diğer sosyal medya uygulamaları WhatsApp ve Messenger gibi Instagram da zaman zaman yenilikler getiriyor. Kullanıcılara yeni özellikler sunmak için test çalışmaları yapılıyor. Meta çatısı altında bulunan sosyal medya şirketi, kullanıcılara sunacağı yeni bir özelliğin test çalışmalarını sürdürüyor.

YENİ ÖZELLİK TWİTTER VE TİKTOK İLE BENZER
Instagram'ın test ettiği yeni özelliğin, sosyal medya kullanıcılarına gönderileri profillerine sabitleme izni vereceği bilgisi sızdırıldı. Test aşamasında olan güncellemeyi şu anda çok az sayıda kullanıcı test ediyor. Güncelleme sayesinde kullanıcılar, profillerinin üst kısmına bazı gönderileri sabitleyerek öne çıkmasını sağlayabilecek. Bu özellik Twitter'da sabitlenmiş tweet ve Tiktok'ta da sabitlenmiş video özelliği ile benzerlik gösteriyor.

ınstagram

SABİTLENMİŞ HİKAYE ÖZELLİĞİ VAR
Instagram'da kullanıcılar paylaştıkları hikayeleri profillerinde öne çıkanlara ekleyebiliyor. İçerik üretenler, Instagram'ın video sabitleme özelliğini genellikle soru cevaplarda kullanıyor. Gönderi sabitleme özelliğinin de en çok içerik üretenlere faydalı olacağı düşünülüyor. Profile gönderi sabitleme güncellemesinin ne zaman geleceği ve kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanacağı henüz açıklanmadı. 

INSTAGRAM HİKAYE ÖNE ÇIKARMA NASIL YAPILIR?

Instagram hesabınıza öne çıkan hikaye eklemek için öncelikle Instagram'a giriş yapın. Ardından profilinize gitmek için sağ altta bulunan profil resminizi seçin. Profilinizdeki + simgesine dokunun. Bu simge yoksa direkt hikayelerde öne çıkanlara basın. Öne çıkan hikayelerinize eklemek istediğiniz hikaye ya da hikayeleri seçip ileri tuşuna basın. Hikayeniz için bir isim girip kapak fotoğrafı da belirledikten sonra öne çıkanlara hikaye ekleme işleminiz tamamlanmış olacak.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@