Instagram'da hata: mesajlar siyah oldu hatası nedir, nasıl çözülür?

En sık kullanılan sosyal medya araçları arasında yer alan Instagram'da hataların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak kullanıcılar mesajlar siyah oldu hatası almaya başladı.

Teknoloji 26.05.2022 - 17:21 26.05.2022 - 17:22 Burak Cantürk

En sık kullanılan sosyal medya araçları arasında yer alan Instagram'da hataların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak gündeme düşen mesajların siyah olması ile ilgili kullanıcılar internette sıkı araştırmalar yapmaya başladı. Türkiye'de aktif Instagram kullanıcısı 5 milyonu geçerken kullanıcılar en sık vakit geçirdiği sosyal medya platformunda karşılaştıkları hatalar sonrasında ise çözümlerini araştırıyor.

Son saatlerde internette kullanıcılar 'instagram mesajlar siyah oldu' araştırması yapmaya başladı. Yaşanılan bu gelişmeler sonrasında ise mesajların nasıl düzeleceğine dair araştırmalar yapan kullanıcılar detaylara emlak365.com'da ulaşıyor. Baş teknoloji uzmanları tarafından yapılan incelemeler doğrultusunda ise mesajların siyah olması ile ilgili birkaç çözüme ulaşıldı. Birçok kullanıcıda çözümler olumlu geri dönüş sağlarken bazı kullanıcılarda ise halen değişen bir şey olmadığı gözlemlendi. İşte hataya dair uygulamanız gereken adımlar haberde..

INSTAGRAM MESAJLAR SİYAH OLDU HATASI

Son saatlerde kullanıcıların Instagram uygulamasına giriş yaptıklarında karşılaştıkları mesajların siyah olması ile ilgili araştırmalar yapmaya başladılar. Kullanıcılar mesajlarda ki problemin çözülmesi adına ise neler yapmaları gerektiğini araştırmaya başladı.

Baş teknoloji uzmanları (CTO) tarafından gelen bilgiler doğrultusunda ise hatanın çözümü için uygulamanız gereken adımlar, sırasıyla aşağıda yer alıyor.

  1. İlk olarak telefonunuzu tamamen kapatın.
  2. Telefonunuzu tekrar açın ve arka planda herhangi bir uygulamanın çalışıp, çalışmadığını kontrol edin.
  3. Arka planda herhangi bir uygulamanın çalışılabilirliğini kontrol etmek için (Apple model ise orta tuşa iki kez basarak, Android cihaz ise sekmeler butonuna) tıklayın.
  4. Instagram uygulamasını açın.
  5. Mesajlar'a girin. 
  6. Yüksek ihtimalle çözülmesi gerekiyor.

Eğer çözülmez ise;

  • Intagram'da gelecek güncellemelere ilişkin sunucu kaynaklı birtakım problemlerin olduğu Amerika servislerinde son dakika olarak geçiyor. Yaşanılan gelişmeler sonrasında ise uygulamada birkaç hatanın olmasının normal olduğu ve yetkililerin kısa süre içerisinde çözmek adına çalıştıkları açıklandı.

Kullanıcılar mesajların silinip silinmeyeceğine ilişkin detayları da araştırmaya başladı. Özellikle hesaplarda yaşanılan problem sonrasında ise mesaj alanında kaybolmalar olabileceği iddia ediliyor. Herhangi bir problem olması durumunda ise yetkililer yeni gelecek güncelleme ile tüm hataların ortadan kalkacağını iletiyor.

Instagram'da aldığınız hatalar ile ilgili yorum yaparak başka kullanıcıları bilgilendirebilir veya çözülmesini istediğiniz problemlerle ilgili yanıt alabilirsiniz!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@