Instagram'da Bir İlk! Hesabı Kalıcı Olarak Silme Özelliği Geliyor

En popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram'a yeni bir özellik geliyor. Kalıcı olarak hesap silme özelliği bir ilk olacak.

Instagram'da Bir İlk! Hesabı Kalıcı Olarak Silme Özelliği Geliyor

Sosyal medya devi Instagram, İOS uygulamasına getirilen yeni bir özellik sayesinde kullanıcıların artık uygulama üzerinden kalıcı olarak hesap silme işlemi yapabileceğini duyurdu. Instagram uygulaması üzerinden kalıcı olarak hesap silme işlemi yapılabilecek.

Kalıcı hesap silme, profil sekmesinde yer alan hesap ayarları kısmından yapılabilecek. Hesabını silen kullanıcılara 30 gün süre verilecek. Fikrini değiştiren kullanıcılar bu süre içerisinde hesabını tekrar açabilecek. 30 gün geçtikten sonra ise hesap kalıcı olarak silinecek.

HESAP SİLMEYE İZİN VERİLMESİ ZORUNLU HALE GETİRİLDİ

ınstagram kalıcı hesap silme

Apple'ın yeni App Store kurallarını yayınlamasının ardından kalıcı hesap ile özelliği açıklandı. Apple Store tarafından yapılan yeni güncelleme ile uygulama üzerinden kaybolmaya izin veren platformlarda, hesap silmeye izin verilmesi zorunlu hale getirildi. Instagram kalıcı hesap silme 'Profil' > Hesap Ayarları sekmesine eklenecek ve hesabını tamamen silmek isteyen kullanıcılar buradan hesap silme işlemini gerçekleştirebilecek. Hesap silme özelliğinin uygulamaya ne zaman ekleneceğine ilişkin net bir tarih verilmedi.

ınstagram hesap silme nasıl yapılır

REELS İÇİN DE INSTAGRAM'DA HAREKETE GEÇİLDİ

Kalıcı hesap silme özelliğinin yanı sıra Instagram, Reels konusunda da çalışmalara başladı. Mark Zuckerberg, 2021 için şirketin dördüncü çeyrek raporunu açıkladığında Reels'in artık Meta'nın en hızlı büyüyen içerik formatı olduğunu da açıklamıştı. Yeni güncelleme ile kullanıcılar, paylaştıkları fotoğraf, video, Reels içeriklerini profilin başına sabitleyebilecek. Son yapılan güncelleme ile Reels videolarının süresi de uzatıldı. Tüm videoların Reels'e çevrilebileceğine dair de sinyal verildi.