İnternet ve Sosyal Medya Erişim Sorununa İlişkin Türk Telekom ve Turkcell Superonline'dan Açıklama

İnternet ve sosyal medya ağlarına erişimin kesilmesinin ardından vatandaşlar internet sağlayıcılarını aramaya başladılar.

GÜNDEM 28.02.2020 - 09:18 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

İnternet ve sosyal medya ağlarına erişimin kesilmesinin ardından vatandaşlar internet sağlayıcılarını aramaya başladılar. Bu kapsamda Türk Telekom ve Turkcell Süperonline firmalarından açıklamalar geldi.

Türkiye'nin İdlib'te ateşkesi sağlamak için bulunan askerlerine yönelik gerçekleştirilen hain saldırıda yüreğimizi yakan haberler geldi. Bu haberlerin ilk olarak duyulmasının ardından ise internet kullanımında yavaşlama hatta bazı bölgelerde internet kesintileri yaşanmaya başladı. İnternet kesintileri ile ilgili olarak internet firmalarını arayan vatandaşlara ise kısa açıklamalar yapıldı. TURKCELL VE TÜRK TELEKOM'DAN İNTERNET AÇIKLAMASITurkcell Superonline ve Türk Telekom internet kullanımlarına dair vatandaşlara açıklamalarda bulundular. İnternet kullanımında meydana gelen yavaşlamalara ilişkin vatandaşlar Türk Telekom'u aradıklarında karşılarına bilgilendirme mesajı çıkıyor.  Türk Telekom'un 444 5 444 numaralı iletişim merkezine yapılan aramalar da şu mesajla açılıyor:"Değerli müşterimiz, Facebook, Twitter ve  Instagram gibi sosyal medya kanallarına erişimde kesintiler yaşanabilmektedir. Aralıklarla bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkürler."Turkcell'den de internet kullanımlarına ilişkin açıklamada zaman zaman yavaşlamalar olabileceği belirtildi. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@