İnternetten Otel / Tatil Rezervasyonu Yapanlar Dikkat!

Gelişen teknoloji her alanda yaşantımızı kolaylaştırmaya devam ederken artık tatile çıkmak isteyen kişiler internetten tatil satın almak yöntemini tercih ediyor.

EKONOMİ 13.06.2018 - 10:20 15.07.2021 - 00:20 SERHATMEDYA

Gelişen teknoloji her alanda yaşantımızı kolaylaştırmaya devam ederken artık tatile çıkmak isteyen kişiler internetten tatil satın almak yöntemini tercih ediyor.

Pek çok kişinin tatil için internetten rezervasyon yaptırması ne yazık k dolandırıcıların da iştahını kabartıyor. Dolandırıcılar artan talebi görerek internetten ucuz otel ilanı vererek insanları tuzaklarına çekmeye çalışıyorlar. Tatile sayılıgünler kala sizde mağdur olmamak ve kurduğunuz tatil hayallerinde hayal kırıklığı yaşamamak adına mutlaka bunlara dikkat edin...Sahte İnternet Siteleri Üzerinden Tuzak Kuruluyor İnternet üzerinden yapılan son dolandırıcılık yöntemi dudak uçuklatıyor. Dolandırıcılar 5 yıldızlı otelde ucuz tatil arayan kişilere yönelik olarak lüks otellerin sahte internet sitelerini oluşturuyor. Bu site üzerinden otele rezervasyon alıyor gibi ödeme tahsil eden sahte siteler bir süre sonra siteyi kapatarak kayıplara karışıyor. Turizmciler otel rezervasyonu için ya güvenilir acentelar üzerinden ya da otelin kendisi ile irtibata geçerek karşılıklı teyit alındıktan sonra rezervasyon yapılması gerektiğinin altını çiziyorlar. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, "Vatandaşlarımızın tatillerinin rezil olmaması için çok dikkatli olması gerekmekte. Tatile çıkacak olanlar mutlaka otelle irtibata geçmeliler. Otellerin 'web' siteleri iyi incelemeli. Mümkün olduğunca acente üzerinden oda satın alınmalı." diyerek uyarılarda bulundu. İnternetten Tatil Rezervasyonu Nasıl Yapılır?Aslında güvenilir tur şirketlerinin tercih edilmesi durumunda internetten tatil satın almak fiyat açısından büyük avantajlar sunuyor. Özellikle de internetten tatil satışı yapan firmalar tarafından düzenlenen erken rezervasyon kampanyaları büyük fiyat indirimleri sunarken bu noktada dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta bulunuyor. Bunlardan biri tatil rezervasyonu için seçilen sitenin güvenirliği ve mutlaka tatil sigortası yaptırılması olarak öne çıkıyor. Bunlara dikkat ederek internetten tatil almak konusunda endişe duymanıza gerek kalmıyor. Bedava Tatil Kazandınız DolandırıcılığıBedava tatil aldatmacası 2018 yılında da tüm hızı ile devam ediyor. Yapılan tüm uyarılara rağmen bedava tatil yapmak isteyen kişiler dolandırıcıların hedefi haline gelmekten kurtulamıyor. Gönderilen mesajın ardından lüks otellerde düzenlenen hediye tatil çekilişi ve tanıtım toplantılarına katılan kişiler buradan çıkarken kendilerini devremülk satın almış olarak buluyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@