İntihar Eden Polis Memuru Mektubu İle Yürekleri Dağladı, Mirasını Bakın Kime Bıraktı?

Son dönemde sık sık gündeme gelen polis intiharlarına bir yenisi daha ne yazık ki Gaziantep'te eklendi. Gaziantep'te polis memuru olarak görev yapan M.A.'nın arkasında intihar mektubu bıraktıktan sonra kayıplara karıştığı öğrenildi. Polis memurunun bıraktığı mektup okuyanları gözyaşına boğarken son vasiyeti de yürekleri dağladı.

EMLAK MAGAZİN 19.06.2021 - 14:26 19.06.2021 - 14:26

Emniyet güçlerinin görev yükü her geçen gün ağırlaşırken son dönemde üst üste gelen intihar haberleri toplumda büyük infial yaratmıştı. Özellikle de polis memurlarına mobbing iddiaları gündeme getirilirken konu hakkında yen açıklama CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan tarafından yapıldı. 

Milletvekili Bakan Gaziantep'te bir polis memurunun ardında intihar mektubu bırakarak kayıplara karıştığını, konu hakkında Nizip İlçe Emniyet Müdürü ile görüştüğünü, intihar mektubu bırakan polis memurunun kayıp olduğu ancak intihar haberini ne doğrulayabildiklerini ne de yalanlayabildiklerini dile getirdi. 

İNTİHAR ETTİĞİ İDDİA EDİLEN POLİS MEMURU TAM MİRASINI HALUK LEVENT'İN AHBAP DERNEĞİ İLE ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE BAĞIŞLADI! 

Din Kültürü Öğretmeni olmasına rağmen baba mesleğini seçerek polis olmak için başvuru yaptığı ve bu sayede polis olduğu öğrenilen M.A. 'ın mektubunda "Din kültürü öğretmenliğini bırakıp, baba mesleğini seçtiğim gün bana oğlum, ‘gitme' demesinde ben senin gönlünü edip ikna edip gitmiştim polisliğe. Sen haklıydın ana her şeyimi söküp aldılar.

Canım anam sakın hiç üzülmeyesin, ağlamayasın. Senin oğlun vatanına ve milletine asla ihanet etmedi. Alnınız açık, başınız dik olsun. Tarafıma yapılan onca baskı, zulüm, mobbing ve psikolojik işkenceden sonra dayanamayıp hayatıma son veriyorum" yazıp kayıplara karıştı. 

Polis memuru mektubunun sonunda vasiyetimdir diyerek tüm malvarlığını şehit ve gazi aileleri lie Haluk Levent tarafından kurulan  Ahbap Derneği arasında paylaştırılmasını istedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@