iPhone 14 Max için Heyecanlandıran Gelişme! Yeni Telefonun Çok Konuşulacak Detayları Ortaya Çıktı

Henüz iPhone 13 serisi yeni çıkmışken gelecek yıl tanıtılacak iPhone 14 Max modeli için yeni sızıntılar gündeme gelmeye başladı. Özellikle telefonun ekran özellikleri çok konuşulacak.

iPhone 14 Max için Heyecanlandıran Gelişme! Yeni Telefonun Çok Konuşulacak Detayları Ortaya Çıktı

ABD’li teknoloji devi Apple çok konuşulan ve akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getirecek iPhone serisini her yıl Eylül ayında tanıtılmaya devam ediyor. Gelecek yıl Eylül ayında serinin iPhone 14 Max modelinin tanıtılması bekleniyor.

Henüx iPhone 13 serisi çıkalı sadece birkaç ay oldu ancak bu süreçte yeni seri için şirketin çalışmalara başladığı ve hatta planının da hazır olduğu iddia edilmişti. Gelecek yıl için çalışmalar devam ederken telefon hakkında sızıntılar devam ediyor.

iPHONE 14 MAX MODELİ İÇİN DETAYLAR ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

iPhone 14 serisi için mini modelinin kullanılmayacağı belirtilmişti. Bunun yerine iPhone 14 Max modeli gündeme gelmeye başladı. Bu sızıntı piyasada heyecana neden oldu. Şimdilerde teknoloji meraklıları iPhone 14 Max modeli hakkındaki detayları merak etmeye başladılar. Ortaya çıkan yeni bir sızıntı sonrasında telefonun ekranının nasıl olacağı da ortaya çıkmış oldu.

YENİ MODELDE DAHA GENİŞ BİR EKRAN KULLANILACAK

iPhone 14 Max için Heyecanlandıran Gelişme! Yeni Telefonun Çok Konuşulacak Detayları Ortaya Çıktı2

iPhone 14 serisine göre Max modeli için daha büyük bir ekranın kullanılması ve ekranın gelişmiş özellikler ile donatılması bekleniyor. Ekranın çok merak edilen yenileme hızına ise şirketin henüz karar vermediği öğrenildi. Bu süreçte ihtimaller arasında 60 Hz ve 120 Hz yenileme hızı seçenekleri bulunuyor.

Bu yıl çıkan iPhone 13 serileri için farkı ekran yenileme hızlarının kullanıldığı biliniyor. Bazı modellerde 60 Hz bazı modellerde ise 120 Hz ekran yenileme özelliği bulunuyor. gelecek yıl tanıtımı yapılacak modeller için de aynı durumun geçerli olabileceği düşünülüyor.

Seri hakkında gelen sızıntılar ve ortaya atılan yeni bilgiler ışığında cihazın Lightning girişi bulunması yerine farklı bir tercih sunulacak. Bunun için USB-C bulunacağı belirtildi. Bununla birlikte çentikli tasarım ortadan kaldırılacak ve bunun yerine delikli model kullanılacak gibi görünüyor. Henüz modelin teknik donanımı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

SONRAKİ HABER