iPhone Sahipleri Dikkat: İOS 16 Güncellemesi Alan Telefonlar Açıklandı! Hangi Telefonlar Alacak, Güncelleme Ne Zaman?

İOS 16 güncellemesi için beklenen geri sayım başladı. Pek çok özelliğin iyileştirildiği ve yeni özelliklerin devreye sokulduğu son İOS son sürüm güncelleme geliyor! Hangi telefonlar, ne zaman alacak?

Teknoloji 24.01.2022 - 11:46 24.01.2022 - 11:46 Gülcan Özer

Dünyanın en çok satılan cep telefonu markalarından biri olan Apple merakla beklenen İOS 16 güncellemesi için beklenen açıklamayı yaptı. Apple İOS 16 güncellemesi alacak olan iPhone modellerini açıkladı. 

Cep telefonu kullanıcıları için büyük önem taşıyan yeni sürüm güncellemesi ile pek çok yeni özellik cep telefonlarına sunulurken kamera görüntüsünün iyileştirilmesi, güvenlik açıklarının kapatılması, bazı uygulamalarda aranılan yeni donanımlarının desteklenmesi gibi önemli ek özellikler cep telefonlarına entegre ediliyor. Ancak teknoloji markaları belirli modellere yeni sürümleri güncelleme olarak gönderiyor ve eski modellere bu güncellemeler verilmiyor. 

İOS 16 GÜNCELLEMESİ NE ZAMAN?

Apple konu hakkında kesin bir tarih açıklaması yapmazken bugüne kadar şirket tarafından yapılan tüm yeni sürüm güncellemeleri Haziran ayında yapılan WWDC Dünya Çapındaki Geliştiriciler Konferansı etkinliğinde açıklanmıştı. Bu nedenle İOS 16 yeni sürüm güncellemesi için de Haziran ayında bu etkinliğin beklenmesi ve etkinlikte yapılacak ilk tanıtımın ardından 2022 senesinin Eylül ayına kadar yeni sürüm güncellemesinin cihazlara gönderilmesi bekleniyor. 

İOS 16 GÜNCELLEMESİ ALACAK CEP TELEFONLARI, CİHAZLAR HANGİLERİ?

Yayımlanan liste ile İOS güncellemesi alacak cep telefonları şu şekilde sıralandı;

İPHONE 13 SERİSİ İOS 16 GÜNCELLEMESİ ALACAK MI?

iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13, iPhone 13 Mini

İPHONE 12 SERİSİ İOS 16 GÜNCELLEMESİ ALACAK MI?

iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12, iPhone 12 Mini

İPHONE 11 SERİSİ İOS 16 GÜNCELLEMESİ ALACAK MI?

 iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone SE (2020)

İPHONE XS SERİSİ İOS 16 GÜNCELLEMESİ ALACAK MI?

iPhone XS Max, iPhone XS

İPHONE 8 VE İPHONE 7 İOS 16 GÜNCELLEMESİ ALACAK MI?

Evet,  iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7 modelleri de İOS 18 güncellemesi alacak modeller arasında yer aldı.

İOS 16 GÜNCELLEMESİ ALMAYACAK CEP TELEFONLARI HANGİLERİ?

Apple bu sene şaşırtarak pek çok modeline güncelleme ile yeni sürümü göndereceğini duyururken ne yazık ki yeni sürüm iPhone 6 modellerine verilmeyecek. Yani İOS 16 sürümü iPhone 6 modelinin üstünde yer alan cihazlara verilirken bu model ve altındakilere verilmeyecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@