İran'ın Doğalgazı Kesmesi Etkisini Göstermeye Başladı: İşletmeler Kepenk Kapattı!

İran'ın Türkiye'ye doğalgazı kesmesinin etkileri görülmeye başladı. TEİAŞ, işletmelere elektriğin kesileceğini bildirdi. Uzun süre elektriksiz kalacak olan işletmeler çalışmayı durdurmak zorunda kaldı

Gündem 22.01.2022 - 12:33 22.01.2022 - 12:33 Büşra Uluşen

Türkiye'ye doğalgaz sağlayan İran, teknik arıza gerekçesiyle Türkiye'ye 10 gün boyunca doğal gaz vermeyi kestiğini duyurdu. Bu haberden sonra önce BOTAŞ, daha sonra da TEİAŞ harekete geçerek doğalgaz ve elektrik kullanımında kısıntı uygulanacağını açıkladı. BOTAŞ, günlük tüketimi 300 bin metreküpün üzerinde olan abonelere günlük doğal gaz çekişinin yalnızca yüzde 60'ının verileceğini belirtti. TEİAŞ ise mesken aboneleri hariç olmak üzere elektrik kısıntısı yapılacağını aktardı. 

TEİAŞ ELEKTRİĞİ KESTİ, İŞLETMELER ÇALIŞMAYI DURDURDU

BOTAŞ ve TEİAŞ'ın kısıntı kararı sonrasında belirli gün ve saatlerde mesken aboneleri dışındaki abonelere elektrik kısıntısı yapılacağı bildirildi. Doğal gaz kesintisi etkisini hemen göstererek TEİAŞ tarafından işletmelere bildiri gönderilerek belirli tarihler arasında işletmelerde elektrik kesintisi yapılacağı bilgisi verildi. 

TEİAŞ'ın gönderdiği mesajda elektrik kesintisinin yapılacağı tarihler verilerek '' İşletmenizin bağlı olduğu trafoya belirtilen hangi günler ve saatlerde enerji verilemeyeceği gün içerisinde tarafınıza bildirilecektir'' denildi. 

teiaş kesinti

İşletmeler ise kesinti nedeniyle zor durumda kalarak çalışmalarını durdurmak zorunda kaldı. Kimi işletme evden çalışma sistemini uygularken, kimi işletme de resmen kepenk kapattı. 

teiaş kesinti2

TEİAŞ, mesken aboneleri dışındaki abonelerine elektrik kesintisi yapılacak gün ve saatleri kısa mesaj göndererek bildirdi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@