İş Bankası 100 Bin TL Taşıt Kredisini Kaç TL Taksitle Veriyor?

İş Bankası otomobil satın almak isteyenlere taşıt kredisi vererek finansman desteğinde bulunuyor. Peki İş Bankası'nın taşıt kredisi şartları nelerdir?

Finans 07.12.2021 - 02:57 07.12.2021 - 02:57 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın almak isteyenler yüksek fiyatlar sonrasında büyük bir finansman açığı ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu finansman açıkları için bankalar müşlterilerine taşıt kredisi vererek destek oluyorlar. Bankaların taşıt kredisi kampanyalarını araştıranlar ise son dönemlerde İş Bankası'ndan oldukça ucuz maliyetlerle bu nakit desteklerini alabiliyorlar. İş Bankası taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir.

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ KOŞULLARI NELERDİR?

İş Bankası'ndan taşıt kredisi çekmek isteyenler bankanın bu kredi ürünlerine özel olarak uyguladığı koşulları merak ediyorlar. İş Bankası tarafından başlatılan taşıt kredisi kampanyasından hem sıfır kilometre otomobil satın almak isteyenler hem de ikinci el otomobil almak isteyenler yararlanabiliyorlar. Çekilebilecek azami kredi tutarı ile uygulanacak olan azami kredi vadesi ise belirli şartlarla belirleniyor. 

İŞ BANKASI EN FAZLA KAÇ AY VADELİ TAŞIT KREDİSİ VERİYOR?

İş Bankası tarafından verilen taşıt kredilerinin vadelerinin belirlenmesinde otomobillerin değerlerine bakılıyor. Buna göre değeri 120 Bin TL'nin altında olan otomobillere 48 ay vadeli, değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobillere 36 ay vadeli, değeri 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olan otomobillere 24 ay vadeli taşıt kredisi veriliyor. 

İŞ BANKASI'NDAN EN FAZLA NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLİR?

İş Bankası'ndan taşıt kredisi çekmek isteyenler kendilerine banka tarafından ne kadar taşıt kredisi verilebileceğini merak ediyorlar. İş Bankası taşıt kredisi miktarının belirlenmesi için de otomobillerin değerlerini dikkate alıyor. 120 Bin TL'ye kadar değeri olan otomobiller için yüzde 70 oranında, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında değeri olan otomobillere yüzde 50 oranında taşıt kredisi verilebiliyor. 200 Bin TL değerindeki bir otomobil için İş Bankası en fazla 100 Bin TL taşıt kredisi veriyor.

100 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

iş bankası taşıt kredisi maliyetleri

İş Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre taşıt kredisi kampanyası kapsamında krediden yararlanan müşterilere aylık yüzde 1,54 faizle taşıt kredisi veriliyor. 48 ay vadeli 100 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler İş Bankası'na her ay 3.160 TL ödeme yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 151.688 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@