İş Bankası 36 Ay Vadeli 25 Bin TL İhtiyaç Kredisi Geri Ödemesi Ne Kadardır?

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler kredi maliyetlerini merak ediyorlar. İş Bankası'ndan 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisinin toplam maliyeti ne kadardır?

Finans 12.10.2021 - 04:00 12.10.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Yüksek enflasyon endeniyle vatandaşların yaşadıkları geçim sıktıntıları ihtiyaç kredilerine olan ilgiyi arttırdı. İnsanlar bütçelerini dengelemek adına ihtiyaç kredisi kullanmak durumunda kalıyorlar. Bu da ihtiyaç kredisi kampanyalarının maliyetlerine olan alakayı yükseltti. İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullananlar hangi maliyetlerle karşılaşıyorlar. 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYETLERİ

İş Bankası tarafındna yapılan kampanya açıklamasına göre müşteriler ihtiyaç kredisi kullanmak istediklerinde aylık yüzde 1,60 oranında faiz ile karşılaşıyorlar. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler vade süresince bankaya her ay 968 TL kredi taksiti ödüyorlar. 36 ay boyunca her ay devam edecek olan bu kredi taksitleri ile müşteriler bankaya toplamda 34.857 TL ödeme yapmış oluyorlar. Müşteriler 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullandıklarında ana para haricinde 9.857 TL'lik bir maliyet ile karşı karşıya kalıyorlar. 

25 bin lira iş bankası kredi maliyeti ihtiyaç

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI AVANTAJLARI 

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler bazı avantajlar da elde edebiliyorlar. Buna göre müşterilere 90 günlük ödemesiz dönem imkanı veriliyor. 3 ay erteleme anlamına gelen bu imkan ile müşteriler İş Bankası'na kredi çektikten sonra ilk 3 ay herhangi bir ödeme yapmıyorlar. 3 aydan sonra ise kredi taksit ödemelerine başlayabiliyorlar. Böylelikle müşteriler ödeme imkanına kavuşmak adına bütçelerini hazırlayabiliyorlar. 

ÖDEME KOLAYLIKLARI İLE İHTİYAÇ KREDİSİ

İş Bankası tarafından müşterilerin ihtiyaç kredisi kullanımı durumunda farklı ödeme kolaylıkları da sağlanıyor. Bu imkanları değerlendiren İş Bankası müşterileri mevcut ekonomik sorunlarında çözüm üretebiliyorlar. İş Bankası müşterileri ihtiyaç kredisi kullanımında banka tarafından kendilerine sunulan esnek ödeme planlarından birisini tercih edebiliyorlar. Bu şekilde müşteriler ihtiyaç kredisi geri ödemelerini yaparken herhangi bir olumsuzlukla karşılaşma ihtimallelerini oldukça düşük seviyelere indirebiliyorlar.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak için başvuru yapmayı düşünenler başvuru kanallarını da merak ediyorlar. Türkiye'nin köklü bankalarından olan İş Bankası, ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen müşterilere her türlü kolaylığı sağlıyor. Müşteriler bankanın farklı kanallarından ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyorlar. Bu kapsamda İş Bankası müşterileri banka şubelerinden, internet şubesinden, mobil şubeden ve ATM'ler üzerinden ihtiyaç kredisi başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@