İş Bankası 400 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplama Tablosu!

Yeni bir konut satın almak isteyen vatandaşlara ihtiyaçları olan konut finansmanı İş Bankası tarafından veriliyor. 

Finans 28.07.2021 - 06:00 28.07.2021 - 06:00 Engin Uzunoğlu

Konut satın almanın yüksek bedeller gerektirmesinin ardından vatandaşlar kendilerine en uygun şartlarda konut kredisi veren bankaları araştırmayı sürdürüyorlar. Bu bankalardan birisi de İş Bankası oldu. 

Türkiye'nin en köklü bankalarından olan İş Bankası tarafından müşterilere ev finansmanı uygun maliyetlerle veriliyor. Maliyet açısından en kazançlı konut kredisi veren banklaar arasında bulunan İş Bankası avantajlı şartlarla müşterilerini kolay bir şekilde ev sahibi yapmayı sürdürüyor.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

İş Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere çeşitli imkanlar sağlanabiliyor. Bu imkanları değerlendiren müşteriler hayallerini kurdukları evleri satın alabiliyorlar. Böylelikle kira derdinden kurtulan vatandaşlar sorun olmaya başlayan konut stoku meselesinin kendilerini ilgilendirem kısmından da zarar görmeden kendilerini güvence altına alabiliyorlar.

İş Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere 120 aya kjadar vade seçeneği ile konut kredisi veriliyor. Bu kredinin azami miktarı da belirli bir sistem ile hesaplanıyor. Müşteriler bankaya konut kredisi için başvuru yaptıklarında banka tarafından bahse konu olan konut için ekspertiz raporu hazırlanır. 

Hazırlanan ekspertiz raporu lisanslı gayrimenkul değerleme şirketlerinin uzmanlarınca yazılıyor. Bu raporda satın alnacak konutun ekspertiz değeri net bir şekilde yazılır. Bu değer üzerinden de kredilendirme yapılır. Ekspertiz değerinin belirli bir kısmı konut kredisi olarak İş Bankası tarafından müşterilere verilir. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU KAÇ GÜNDE ONAYLANIR?

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler bu taleplerini başvuru yaparak ortaya koyarlar. Bu aşamadan sonra müşterilerin kredi noyu hesaplanır. Böylelikle ön onay süreci başlatılmış olur. 

Ön onayın ardından ise ekspertiz raporu süreci devreye girmektedir. Satın alınacak olan konutun krediye uygun olup olmadığı ekspertiz raporu ile tespit edilir. Bu sürece kadar herhangi bir ret almayanlara 3 gün ile 10 gün arasında konut kredisi verilir. 

400 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

iş bankası konut kredisi hesaplama-2

İş Bankası tarafından konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,41 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 400 Bin TL konut kredisi alan müşteriler vade süresince bankaya her ay 6.931 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

Vade süresi dolduğunda ise müşterilerin bankaya yaptıkları toplamn ödeme 831.796 TL oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@