İş Bankası 450.000 TL Veriyor! Apartman Dairesi, Bahçeli Teraslı Ev Alma Hayali Olanlar

İş Bankası kendi evini almak isteyenler için Aralık ayında konut kredisi sağlamaya devam ediyor. Aralık 2021 dönemi güncel faiz oranlarıyla kredi kullanacaklar için maliyet tabloları haberimizde.

İş Bankası 450.000 TL Veriyor! Apartman Dairesi, Bahçeli Teraslı Ev Alma Hayali Olanlar

İş Bankası konut kredisi paketlerinde müşterilerine birçok bankaya göre daha özel kredi oranları sunuyor.

Banka devlet bankalarının hemen ardından en düşük faiz oranına sahip banka konumunda bulunuyor. Devlet bankaları bu dönemde sıfır ev alımlarına aylık yüzde 1.20 faizle kredi veriyor. İkinci el ev alımlarına ise devlet bankaları aylık yüzde 1.29 faiz oranıyla kredi sağlıyorlar. Bu kredi paketlerinin ardından en düşük faiz oranına sahip banka ise İş Bankası konumunda.

İŞ BANKASI'NDAN 450.000 TL KONUT KREDİSİ

İş Bankası tarafından sunulan olanakları değerlendirerek ev almak isteyenlere banka amin yüzde 1.50 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyor. Bankanın standart geri ödeme süresi ise 120 ay. Ayrıca konut kredisi kullanımları için İş Bankası müşterilerine aylık eşit ödemeli taksitli plan oluşturuyor. Bu ödeme planının dışında banka ayrıca müşterilerin kazanç dönemlerine göre esnek ödeme planları da oluşturabiliyor.

Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilirim?

Konut kredisi kullanacaklar öncelikle alacakları evi belirleyecekler. Evin belirlenmesinin ardından müşteriler banka şubelerinden başvurularını yapacaklar. Başvuruların ardından ise İş Bankası evin değeri için ekspertiz çalışması düzenleyecek. Düzenlenen çalışma sonrası belirlenen rakamın yüzde 80 oranı kadar kredi çekilebilecek.

Örneğin ekspertiz çalışması sonucu evin değeri 500.000 TL olarak belirlenirse müşteriler 400.000 TL konut kreidisi çekebilirler. Geri kalan 100.000 TL'lik kısım peşin ödenecek.

Ben Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilirim?

Konut kredisi çekmek isteyenlere kişiye özel bir limit belirlenir. Müşteriler aylık kazançlarına göre konut kredisi çekebilecekler. Aylık hane kazancı esas alınarak bir hesaplama yapılacak. Örneğin hane geliri 5.000 TL ile yüzde 70 taksit ödenebilecek. Bu durumda aylık 3.500 konut kredisi taksitiyle 120 ay vadeli kredi kullanılabilir. Banka müşterilerine ayrıca kredi puanlarına göre ek gelir durumuna göre gayrimenkul araç sahibi olma veya ek teminat ile daha yüksek limit sğalayabilir.

450.000 TL KREDİ İÇİN ÖDEME PLANI

İş Bankası'nın güncel konut kredisi faiz oranıyla 450.000 TL kredi çekecek olan bir müşterinin yapacağı ödemelere dair tablo aşağıda yer aldığı gibidiri. Tabloda taksit ödemeleri, toplam ödenecek tutar ve yıllık maliyet oranları yer almaktadır.

SONRAKİ HABER