İş Bankası 80 Bin TL Taşıt Kredisini Ayda Kaç TL Taksitle Veriyor?

Taşıt kredisi kullanarak otomobil satın almak isteyenlere İş Bankası tarafından yeni fırsatlar sunulmaya devam ediliyor. İş Bankası taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? 

Finans 02.11.2021 - 00:51 02.11.2021 - 00:52 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de otomobil sahibi olmak çok yüksek maliyet gerektiren bir ticari eylem haline geldi. Vatandaşlar ihtiyaçtan dolayı araç satın almak istediklerinde veya mevcut araçlarını yenilemeyi düşündüklerinde yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalıyorlar. Bu durum da finansal kaynak arayışlarını hızlandıran bir gelişme oluyor. Tüm bu nedenlerden dolayı uygun maliyetli taşıt kredisi veren bankalar büyük bir ilgi odağı haline geldi. 

İŞ BANKASI'NDAN UYGUN FAİZLİ TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler bu banka tarafından kendisine sağlanan imkanları inceliyorlar. Öncelikle iş bankası taşıt kredisi faiz oranı ile şu anda diğer bankalar arasında dikkat çeken bankalar arasında yer alıyor. Ayrıca İş Bankası'ndan taşıt kredisi çeken müşteriler aynı zamanda çeşitli ödeme kolaylıklarını da elde ediyorlar. İş Bankası müşterileri tüm bu ayrıcalıkları kullanarak otomobil sahibi olabiliyorlar. 

NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLEBİR?

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler en fazla ne kadar taşıt kredisi çekebileceklerini merak ediyorlar. Bu konuda tamamen BDDK tarafından konulan sınırlamalar ile hareket ediliyor. Kredi kullanılacak olan otomobilin fiyatı 120 Bin TL'ye kadar ise yüzde 70 oranında kredi çekilebiliyor. Değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobiller için ise yüzde 50 oranında kredilendirme yapılabiliyor. 

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ AZAMİ VADE SÜRELERİ!

İş Bankası'ndan taşıt kredisi çekmek isteyen müşteriler kendilerine sunulacak vade imkanlarını da merak ediyorlar. Taşıt kredisi azami vade sürelerinin de belirlenmesi için satın alınacak otomobilin değerine bakılıyor. 120 Bin TL'ye kadar olan otomobiller için verilen taşıt kredileri en fazla 48 aya kadar vade ile kullanılabiliyor. 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasındaki otomobiller için verilen taşıt kredilerinde ise müşterilere 36 aya kadar vade imkanı sağlanıyor. 

80 BİN TL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

iş bankası taşıt kredisi maliyet hesaplaması

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,54 faiz uygulanıyor. 48 ay vadeli 80 Bin TL taşıt kredisi başvurusu yapanlar her ay kredi taksiti olarak 2.528 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu şartlarda kullanılan taşıt kredisinin toplam maliyetinin ise 121.350 TL olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@