İş Bankası 80 Bin TL'ye 3+1 Daire, 40 Bin TL'ye Müstakil Ev Satıyor!

Ev sahibi olmak isteyenler bankalar tarafından satışa çıkarılan uygun fiyatlı ev satış ilanlarını takip ediyorlar. İş Bankası da çok makul fiyatlarla ev satışı yapıyor.

Emlak Haberleri 30.10.2021 - 20:07 30.10.2021 - 20:07 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmak çok yüksek maliyet gerektiren bir ticari faaliyet haline geldi. Hem döviz kurlarındaki yükseliş hem de inşaat maliyetlerindeki artışlar ev fiyatlarını olabilecek en yüksek seviyeye çıkardı. Bundan dolayı da uygun fiyatlı evler artık kapış kapış satılmaya başlandı. Birikimlerini değerlendirmek isteyen vatandaşlar Türk lirasında kalmak yerine gayrimenkul yatırımına dönüştürüyorlar. Bankalar da bu istekte olan vatandaşlara düşük fiyaqtlarla ev sahibi olma imkanı veriyor.

BANKALAR NEDEN UYGUN FİYATLA EV SATIYORLAR?

Bankaların uygun fiyatla ev satmayacağına dair yerleşmiş bir algı var. Ancak işin aslı ise bunun tam tersi şekilde. Bankalar müşterilerine kullandırdıkları kredilerin karşılığında teminat olarak bir gayrimenkul ipoteği istiyorlar. Bu da genellikle konut kredilerinde daha çok tercih ediliyor. Ancak bu kredilerin geri ödemeleri gerçekleşmeyince bankalar borçtan vazgeçip direkt olarak ipotek gösterilen gayrimenkulün mülkiyetini alıyorlar.

Kredi olarak kullandırılan nakit tutar bankaların kredi zararı hanesine eklenirken bu tercih edilen bir durum değil. Bunu değiştirmek isteyen bankalar da batık krediden dolayı mülkiyetlerini aldıkları gayrimenkulleri satışa çıkarıyorlar. Bir an önce nakit dönüşümünü sağlamak isteyen bankalar da bu evleri uygun fiyatlarla satışa çıkarabiliyorlar. Ayrıca bri şekilde ihale sistemi uygulandığı için fiyat biraz daha makul tutuluyor. 

İŞ BANKASI EV SATIŞ İLANLARI 

Türkiye'nin köklü bankalarından olan İş Bankası, mülkiyetine geçen konutları düzensiz bir sıralama ile satışa çıkarıyor. Şu anda İş Bankası ev satış ilanları incelendiğinde Türkiye'nin farklı illerinde konut satışının yapılabildiği görülüyor. Oldukça avantajlı fiyatlarla ev satışının gerçekleştirebilen İş Bankası, konut yatırımı yapmak isteyenler için çok önemli bir avantajı da müşterilerinin kullanımına sunuyor. 

iş bankası ev satış ilanları

80 BİN TL'YE 100 METREKARE 3+1 DAİRE

İş Bankası konut satış ilanları ile Türkiye'nin farklı illerinde konut satışı yapılabiliyor. Yayınlanan ilanlardan en çok dikkat çekenlerden birisi de Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesindeki bir konut için oldu. İş Bankası ev satış ilanına göre Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde 3+1 100 metrekare konut 80 Bin TL'lik fiyatla satışa çıkarıldı. 

40 BİN TL'YE 130 METREKARE MÜSTAKİL EV

İş Bankası, müstakil ev satın almak isteyenler için de bir ilan yayınladı. Buna göre Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan 130 metrekare büyüklüğünde müstakil ev 40 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. Satışa çıkarılan bu ev oldukça makul olarak değerlendirilirken henüz bu ev için kimsenin teklif yapmadığı bildirildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@