İş Bankası Duyuru Yaptı! Kredi Ve Kredi Kartı Borçlarını Yapılandıran Kampanya!

Kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyemeyecek durumda olan müşterilerine yeni bir kredi imkanı tanıyan İş Bankası kara liste kabusuna son veriyor. İş Bankası borç transferi kredisi koşulları nelerdir? 

Finans 21.10.2021 - 21:29 21.10.2021 - 21:35 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomik gelişmelerden çok sayıda vatandaş oldukça olumsuz etkileniyor. Vatandaşlar geçimlerini sağlayabilmek için çabalarken kredi ve kredi kartı borçlarında aksamalar yapmak zorunda kalabiliyorlar. Böyle bir durumda da vatandaşlar büyük problemlerle ve risklerle karşı karşıya kalıyorlar. Bunun için de İş Bankası tarafından müşterilere borç transferi kredisi veriliyor.

KARA LİSTE KABUSU YAŞANIYOR

vatandaşlar kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyemediklerinde önemli bir sorun ile karşılaşıyorlar. Gecikmeye düşen kredi ve kredi kartı borçları için yasal işlem başlatıldığında borçlar katlandığı gibi vatandaşlar kara listeye girebiliyorlar. Kara listeye girmenin ağır sonuçları olabiliyor. Kara listeye alınan vatandaşllar bankacılık hizmetlerinde kilitleniyorlar. Bu vatandaşlara herhangi bir banka kesinlikle kredi vermediği gibi kredi kartı taleplerini de onaylamıyor. 

İŞ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İş Bankası'ndan borç transferi kredisi talep eden müşterilere çok sayıda imkan bir arada veriliyor. Diğer bankalara olan kredi borçları İş Bankası'na taşınarak yeniden taksitlendiriliyor. Bu şekilde müşteriler mevcut borçlarını 36 aya kadar vadeye bölebiliyorlar. Ödeme kabiliyeti kazanan müşteriler kredi borçlarını kabus olmaktan çıkarıyorlar. 

KREDİ KARTI LİMİTLERİNİ AÇAN KREDİ

Başka bankalara kredi kartı borcu olan müşteriler bu borçlarından da İş Bankası borç transferi kredisi ile kurtulabiliyorlar. Çekilen kredi ile kredi kartı borcu tamamen kapatılıyor. Böylelikle borcu kapatılan kredi kartının limiti de açılarak kullanılabilir hale geliyor. Bu şekilde müşteriler finansal açıdan daha geniş bir hareket alanı elde etmiş oluyorlar. 

İŞ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ AYLIK FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

İş Bankası'ndan borç transferi kredisi kullanmak isteyenler müşterilerbu kredinin maliyetlerini de merak ediyorlar. İş Bankası bu kredi kampanyasında müşteriye özel faiz oranı uyguluyor. Bunun için de kredi faizini kredi başvurusu sırasında müşteriler öğrenebiliyorlar. Ancak genellikle bu kredi faizi ihtiyaç kredisi aylık faiz oranı dolaylarında oluyor. İş Bankası şu anda aylık yüzde 1,60 faizle ihtiyaç kredisi veriyor. 

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİNİN ÖZEL ŞARTLARI VAR MI?

İş Bankası borç transferi kredisi kampanyasının özel şartları da merak ediliyor. İş Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre bu şartlar talep edilen kredinin şartlarına göre değişiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@