İş Bankası Duyuru Yaptı, Yeni Uygulamayı Açıkladı! Bunu Yapanlar 2 Gün İçinde Başvururlarsa Hemen Ödeme Alıyorlar!

İş Bankası bir duyuru yaparak esnaf ve KOBİ'lere yönelik yeni bir uygulamayı açıkladı. Bu kapsama giren müşteriler vadesi gelmemiş çekleri nakde çevirip ve çekler karşılığında kredi kullanabiliyorlar.

Finans 19.09.2021 - 00:59 19.09.2021 - 01:03 Engin Uzunoğlu

Türkiye'nin dev bankalarından İş Bankası'ndan yeni duyuru yapıldı. Esnaf ve KOBİ müşterilerine özel olarak bir uygulama başlatılarak çeklerin nakde çevrilmesi konusunda büyük bir kolaylık sağlandığı açıklandı. Buna göre İsCep uygulaması üzerinden ÇekCepte ile hangi bankaya ait olursa olsun vadesi henüz gelmemiş çekle nakde çevrilebilecek. 

İş Bankası ticaret hayatını kolaylaştırmak için böyle bir uygulamaya gidildiğini duyururken esnaf ve KOBİ müşterileri için hızlı bankacılık işlemlerinin devreye alındığı bildirildi. Bu yönde dijital finansal çözümler hazırlanırken son gelişme bu yöndeki bankacılık politikasını bir adım öteye taşıdı. 

VADESİ GELMEMİŞ ÇEKLER HEMEN NAKDE ÇEVRİLİYOR

İş Bankası'nın esnaf ve KOBİ'ler için İşCep uygulaması üzerinden tanıdığı imkan sadece vadesi gelmemiş çeklerin nakde çevrilmesini kapsamıyor. Esnaf ve KOBİ müşteriler saniyele riçerisinde bu çeklerin karşılığında kredi bavurusunda bulunabiliyorlar. Bu sistem ile iş hayatını devam ettiren esnaf ve KOBİ'ler alacaklarının vadesini beklemelerine gerek kalmıyor. Böylelikle de finansal olarak daha rahat bir şkeilde hareket edebiliyorlar. 

Esnaf ve KOBİ'lere yönelik yeni uygulama hakkında İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek bilgi verdi. Esnafların ve KOBİ'lerin finansman erişimlerine dikkat ettiklerini söyleyen Şahismail Şimşek, “Esnaf ve KOBİ müşterilerimizin finansman erişimlerinin hayati bir rolü olduğunu biliyoruz. Bu maksatla tüm finansal esntürmanlara yönelik dijitalleşme imkanlarını kullanma yolunca bir misyon edindik. Bu maksatla da İşCep üzerinden Esnaf ve KOBİ müşterilerimize yeni bir imkan sunduk.” dedi. 

ÇEK KARŞILIĞINDA KREDİ KULLANIMI

Çekli işlemlere farklı bir bakış açısı getirdiklerini söyleyen Şahismail Şimşek, “ÇekCepte uygulaması kendi alanında çığır açacak bir uygulama oldu. Ödeme sistemleri içerisinde yoğun bir şekilde çekli işlemler kullanılıyor. Müşterilerimiz İşCep üzerinden karekodu okutulan çeki sisteme yüklüyorlar. Biz de bu çekin bir röntgenini çekip saniyeler içerisinde yanıtımızı müşterilere aktarıyoruz.

Müşterilerimiz almış oldukları bu ön onay ile sonraki işlemlerine devam edebiliyorlar. Ön onay alan esnaf ve KOBİ müşterilerimiz 2 iş günü içerisinde banka şubelerimize başvurarak çok hızlı bir şekilde çeklerini tahsil edebilme imkanı elde ediyorlar. İş Bankası olarak müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeye devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@