İş Bankası, Finansbank, ING Bank Tüm Kredi Borçlarını Transfer Edip Yapılandırıyor!

Kredi borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar borç transferi kredisi veren bankaları araştırıyorlar. İşte borç transferi kredisi kampanyaları ve maliyet hesaplamaları...

Finans 18.09.2021 - 20:25 18.09.2021 - 20:42 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomik gelişmeler son dönemlerde vatandaşları ciddi anlamda sıkıştırmaya başladı. Yaşanan hayat pahalılığı nedeniyle vatandaşlar ailelerinin geçimlerini sağlamakta güçlük çekiyorlar. Dolayısıyla kredi borçlarının geri ödemelerinde sorunlar ortaya çıkıyor. Bunun için de bazı bankaların verdiği borç transferi kredisi kampanyalarına olan ilgi bir hayli arttı. 

Borç transferi kredisi kullanan vatandaşlar kredi borçlarının ödenmesi konusunda bazı avantajları elde edebiliyorlar. Öncelikle ödeme imkanına kavuşan vatandaşlar ayrıca bir anlamda da kredilerini yapılandırmış oluyorlar. Örneğin 36 ay vade ile alınmış bir ihtiyaç kredisinin 20 taksitini ödeyen ama diğer taksitlerinin ödenmesi konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlar borç transferi kredisi kullanarak kalan 16 taksiti yeni bir kredi hesaplamasıyla 36 ay vadeye yayıp taksit tutarlarını azaltabiliyorlar. 

İŞ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI AVANTAJLARI

İş Bankası'ndan borç transferi kredisi kullanmak isteyen müşterilere bazı avantajlar sunuluyor. Kampanya kapsamında müşterilerin diğer bankalara olan kredi borçları İş Bankası'na taşınıyor. Burada açılan yeni kredi hesabı ile müşteriler ödenmesi aksanan kredi borçlarından kurtulabiliyorlar. İş Bankası ayrıca müşterilerin diğer bankalara olan kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçlarını da transfer etme imkanı veriyor. 

İş Bankası borç transferi kredisi maliyet oranları da merak ediliyor. Ancak banka bu kredi ürününde maliyet hesaplamalarına farklı bir sistem uyguluyor. Müşteriye özel olarak belirlenen faiz oranı ile yapılacak hesaplama ile kredi maliyetleri ortaya çıkıyor. Bunun için de İş Bankası borç transferi kredisi maliyetleri kredi başvuru sürecinde öğrenilebiliyor. 

QNB FİNANSBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ FIRSATLARI

QNB Finansbank müşterilerine sağlanan bir imkan olan borç transferi kredisi ile diğer bankalara olan kredi borçları sorun olmaktan çıkıyor. Bu borçları QNB Finansbank'a transfer eden müşteriler kolay ödeme seçenekleri ve uygun maliyetlerle ödemeler gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca QNB Finansbank'tan kullanılan borç transferi kapsamında karşı bankaya transfer edilecek ödeme için müşterilerden herhangi bir EFT masrafı da alınmıyor. 

İNG BANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI

Krtedi borçlarını ödeyemeyen müşteriler için borç transferi kredisi kampanyası düzenleyen İNG Bank ciddi bir fırsatrı sunuyor. Bu kredisiyi kullanan müşteriler diğer bankalara olan kredi borçlarını İNG Bank'a taşıyabiliyor. Bu şekilde kredi borçları ödenebilir hale geliyor. 

ing bank borç transferi kredisi kampanyası maliyet hesaplama

İNG Bank'ın borç transferi kredisi kampanyası kapsamında müşterilere verilen kredilerde faiz oranlarının aylık yüzde 1,59'dan başladığı bildirildi. Müşterilerin kredi skorlarına göre bu faiz oranı artabiliyor veya azalabiliyor. 36 ay vadeli 15 Bin TL borç transferi kredisi kullanan müşteriler İNG Bank'a her ay 574 TL taksit ödüyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@