İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faizini Değiştirdi! 25 Bin TL İhtiyaç Kredisi Kaç TL Taksitle Verilmeye Başlandı!

Son dönemlerde bankalar sık sık ihtiyaç kredisi faizlerini değiştirirken bu kervana İş bankası da katıldı. İş Bankası'nın yeni ihtiyaç kredisi faizi ile 25 Bin TL ihtiyaç kredisinin yeni maliyetleri

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faizini Değiştirdi! 25 Bin TL İhtiyaç Kredisi Kaç TL Taksitle Verilmeye Başlandı!

Türkiye'de nakit ihtiyaçlarının zirve yaptığı biliniyor. Vatandaşlar da bankaların kendilerine sundukları ihtiyaç kredisi ürününü kullanarak bu finansal eksikliklerine çözüm üretiyorlar. Ancak son dönemlerde yaşanan olağanüstü ekonomik gelişmeler bankaların kredi faizlerine oldukça kötü yansıdı. Bu yansımadan dolayı da ihtiyaç kredisi faizleri akıl almaz noktalara yükseldi. İhtiyaç kredisi faizlerini son olarak güncelleyen bankalardan birisi de İş Bankası oldu. İş Bankası ihtiyaç kredisi faizi yüzde kaça yükseldi?

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZİ YÜZDE KAÇ OLDU?

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler bugünlerde daha yüksek maliyetlerle karşılaşmaya başladılar. Bir süre önce aylık yüzde 1,75 faizle ihtiyaç kredisi veren İş Bankası ekonomik gelişmeler doğrultusunda ihtiyaç kredisi faizlerinde artırım yoluna gitti. İş Bankası ihtiyaç kredisi faizi yüzde 2,05'e yükseltildi. İhtiyaç kredisinde aylık yüzde 0,30 oranında artırım yapan İş Bankası diğer bankalarda olduğu gibi müşterilerden ihtiyaç kredilerinde daha yüksek maliyet talep ediyor.

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Yükselen ihtiyaç kredisi faizlerine rağmen vatandaşlar yine de ihtiyaç kredisi çekmek isteyebiliyorlar. oluşan nakit ihtiyaçları karşısında bu maliyeti göze alan vatandaşlar bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarını araştırıyorlar. Türkiye'nin en köklü bankalarından birisi olan ve yüksek müşteri potansiyeli bulunan İş Bankası'nın ihtiyaç kredisi kampanyası da en çok araştırma yapılan kredi ürünleri arasında yer alıyor. Peki İş Bankası'nın ihtiyaç kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere bazı imkanlar tanınıyor. Bunların başında da kredi geri ödemelerine getirilen kolaylıklar oluyor. Müşteriler İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çektiklerinde bu kredi geri ödemelerini bütçelerine göre planlayabiliyorlar. Bütçelerini ve gelir akışlarını göz önünde bulunduran müşteriler ihtiyaç kredisi geri ödemelerini aylık eşit taksitli veya esnek ödemeli olarak planlayabiliyorlar. Bu konuda inisiyatif tamamen müşterilere bırakılıyor.

25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

iş bankası 25 bin tl ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,05 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler vade süresince bankaya 1.054 TL aylık kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu ihtiyaç kredisinin toplam maliyetinin ise 37.970 TL olduğu bildiirldi.

SONRAKİ HABER