İş Bankası, QNB Finansbank, Garanti, Akbank Müşterileri Dikkat! Pazartesi Başlıyor

Koronavirüs ile mücadele kapsamında bankalar bir kez daha çalışma saatlerini değiştirdiler. Mesai saatlerinde değişiklik yapacağını ilan eden ilk bankalar ise İş Bankası, QNB Finansbank, Garanti BBVA oldu. İşte Pazartesi başlayacak yeni düzen.

İş Bankası, QNB Finansbank, Garanti, Akbank Müşterileri Dikkat! Pazartesi Başlıyor

Koronavirüs salgınında vaka sayıları çok artmış durumda. Ramazan öncesi son günlerde vaka oranları günlük 55 bin ile 56 bin seviyesine çıktı. Bu rakamlar Türkiye'nin günlük vaka oranlarında ilk sıralarda yer almasına neden oldu. Günlük vaka oranlarında yaşanan artışın ardından ise yeni tedbir önlemleri gündeme geldi.

Hayatın her alanında uygulanması beklenen bu düzenlemelere kurumlar ve diğer kuruluşlarda dahil olacak. Bankalarda ramazan öncesi dönemde ek tedbir kararlarını hayata geçirdiler. Çoğu banka mesai saatlerinde değişikliğe gitti.

BANKALARDAN YENİ KARAR, PAZARTESİ BAŞLIYOR

Bazı özel bankalar müşterilerine yapmış oldukları bilgilendirmelerde yeni hafta başından itibaren yeni mesai saatlerine göre hizmet vereceklerini ilan ettiler. Alınan kararlara dair müşterilerine SMS üzerinden yada internet sayfalarından bilgilendirme açıklamasında bulunan bankalar, müşterilerin hangi saatlerde şubelere gelebileceklerini ilan ettiler.

Mesai saatlerinde düzenleme yaptığını ilan eden ilk bankalar ise Garanti BBVA Bankası, QNB Finansbank, İş Bankası, Yapıkredi Bankası, Akbank oldu.

İş Bankası, QNB Finansbank, Garanti, Akbank Müşterileri Dikkat! Pazartesi Başlıyor - Resim 1

Akbank Duyurusu

Akbank sitesinden yaptığı mesai açıklamasında "Sizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla 12 Nisan 2021 Pazartesi tarihinden itibaren şubelerimizde 10.00-12.30 ve 13.30-16.30 saatleri arasında hizmet vereceğiz." bilgilerini paylaştı.

İş Bankası Müşterileri için

İş Bankası'da yeni hafta başından itibaren mesai saatlerini yeni düzene göre uygulayacak. Bankanın web sitesinde yapılan açıklamada "Değerli müşterilerimiz, sizlerin, çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığını korumak amacıyla şubelerimizde gişe çalışma saatleri, 12 Nisan 2021 Pazartesi gününden itibaren saat 10.00-12.30/ 13.30-16.30 olacak şekilde değiştirilmiştir." ifadeleri yer aldı.

Garanti BBVA

Garanti Bankası'da müşterilerine 12 Nisan Pazartesi gününden itibaren yeni mesai düzenine göre hizmet verecek. Banka duyurusunda, müşterilerin 10.00 - 12.30 ve 13.30 - 16.30 saatleri arasında şubelerden hizmet alabileceğini ilan etti.

İş Bankası, QNB Finansbank, Garanti, Akbank Müşterileri Dikkat! Pazartesi Başlıyor - Resim 2

Yapı Kredi Bankası

Diğer bankalarda olduğu gibi Yapı Kredi Bankası müşterileri de 12 Nisan Pazartesi'den itibaren şubelerde gerçekleştirecekleri işlemleri 10.00 - 12.30 ve 13.30 - 16.30 saatleri arasında yapacaklar.

QNB Finansbank

QNB Finansbank müşterilerinin şube üzerinden yapacakları bankacılık işlemleri için bilgilendirme duyurusu yayımladı. QNB Finansbank yeni mesai saatlerine dair duyurusunda "Değerli müşterilerimiz, 12 Nisan 2021 tarihinden itibaren tüm şubelerimiz 10.00-12.30 ile 13.30-16.30 saatleri arasında hizmet verecektir" bilgilerini verdi.

LİSTEYE YENİ BANKALAR EKLENEBİLİR

Mesai saatleri değişikliğine ilişkin ilk duyurular yukarıda yer alan bankalardan gelmiş olsa da hafta başına kadar birçok bankanın bu alanda yeni duyuru yayımlaması ve yeni mesai saatlerini açıklaması bekleniyor.