İş Bankası Satıyor! 40 Bin TL'ye, 60 Bin TL'ye Uygun Fiyata Satılık Konutlar

Konut almak isteyen vatandaşlar alternatif satış yöntemlerinden olan bankalardan yapılam konut satışlarını araştırıyorlar. Bankaların mülkiyetine geçen konutlar kurumsal satış yöntemleri ile vatandaşlara satılıyor. İş Bankası da konut satışı yapan bankalar arasında yer alıyor. İş Bankası satılık konutlarına nasıl bakılır? İş Bankası'ndan konut nasıl satın alınır?

İş Bankası Satıyor! 40 Bin TL'ye, 60 Bin TL'ye Uygun Fiyata Satılık Konutlar

Türkiye'de yeni bir konut satın almak isteyen vatandaşlar piyasanın oldukça pahalı olmasından şikayetçiler. Konut fiyatlarının artan inşaat maliyetleri ile yükselmesi üzerine alternatif satış yöntemleri gündeme geldi. Konut satın alınabilecek bir yöntem de banaklarca yapılan konut satışları oluyor.

İPOTEK EDİLEN KONUTLARIN MÜLKİYETLERİ BANKALARA GEÇİYOR

Bankalar müşterilerine kredi kullandırdıklarında bu kredilerin karşılığında gayrimenkuller üzerinde ipotek işlemi yapılıyor. O kredinin geri ödemeleri aksayıp artık ödenemez duruma gelince de konutların mülkiyeti bankalara geçiyor ve vatandaşlar kredi külfetinden kurtulabiliyorlar. Bankalar da mülk edindikleri konutları satarak kredi ile kullandırılan miktarı bilançolarına ekleyebiliyorlar. Bu sistemi aktif bir şekilde uygulayan bankalardan birisi de İş Bankası olduğu biliniyor.

İŞ BANKASI KONUT SATIŞI

İş Bankası tarafından satışa çıkarılan konutlar resmi site aracılığı ile kamuoyuna duyuruluyor. Piyasa fiyatlarından daha düşük bir fiyata satılan bu konutları satın almak isteyenler İş Bankası tarafından belirlenen bedele göre bir teklifte bulunuyor. Bu teklife göre de satış işlemi gerçekleşiyor. Hem İş Bankası batık kredisini telafi ediyor hem de vatandaşlar uygun fiyatlarla konut sahibi olabiliyorlar.

AKTİF KONUT SATIŞ İLANLARI

İş Bankası'ndan konut satın almak isteyen vatandaşlar konut satış ilanlarını internet sitesi üzerinden takip ediyorlar. Emlak365 olarak okuyucularımıza şu anda satışta bulunan İş Bankası konut satış ilanlarını derledik. İlanların daha fazlası İş Bankası'nın resmi internet sitesinde bulunuyor. Daha fazla bilgi edinmek isteyenler İş Bankası'nın internet sitesini incelemesi gerekiyor.

İş Bankası Satıyor! 40 Bin TL'ye, 60 Bin TL'ye Uygun Fiyata Satılık Konutlar - Resim 1

Kocaeli'nin Kartepe ilçesi Dumlupınar Mahallesi'nde bulunan 54 metrekarelik konut İş Bankası'ndan 60 Bin TL'ye satılıyor. Residence bloğunda yer alan konut 3. katta bulunuyor.

İş Bankası Satıyor! 40 Bin TL'ye, 60 Bin TL'ye Uygun Fiyata Satılık Konutlar - Resim 3

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Yenimahalle'de bulunan konut İş Bankası tarafından satılıyor. 44 metrekare büyüklüğünde olan konut için İş Bankası 40 Bin TL fiyat belirledi.

İş Bankası Satıyor! 40 Bin TL'ye, 60 Bin TL'ye Uygun Fiyata Satılık Konutlar - Resim 5

Ankara'nın Mamak ilçesi Fahri Korutürk Mahallesi'ndeİş Bankası tarafından satışa çıkarılan konu için 185 Bin TL fiyat belirlendi. 93 metrekare büyüklüğündeki konut için teklifler bekleniyor.

İş Bankası Satıyor! 40 Bin TL'ye, 60 Bin TL'ye Uygun Fiyata Satılık Konutlar - Resim 7

İstanbul'un Esenyurt ilçesi Piri Reis Mahallesi'nde Esenyurt Hill İstanbul Konakları'nda bulunan 60 metrekarelik daire İş Bankası tarafından 180 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

İş Bankası Satıyor! 40 Bin TL'ye, 60 Bin TL'ye Uygun Fiyata Satılık Konutlar - Resim 9

İŞ BANKASI'NDAN KONUT NASIL SATIN ALINIR?

İş Bankası'ndan klonut satın almak isteyenler ilana çıkarılan konutlara teklif verebilmek için kendilerine en yakın İş Bankası şubesine başvuru yapması ve konut için belirtilen bedelin yüzde 5'ini teminat olarak yatırması gerekiyor. Ardından İş Bankası Taşınmazları Satış Şartnamesi ve Satış Teminat Taahhütnamesi imzalanır. Kendisine daha sonra kullanıcı adı ve şifre verilir. Bununla sisteme giren vatandaşlar satın alacakları konut için teklif verirler.