İş Bankası, TEB, QNB Finansbank 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Verip 3 Ay Ödeme İstemiyorlar

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar 3 ay ödemesiz kredilerle bütçelerini doğrultmaya çalışıyorlar. İş Bankası, QNB Finansbank ve TEB müşterilerine 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi veriyor.

İş Bankası, TEB, QNB Finansbank 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Verip 3 Ay Ödeme İstemiyorlar

Türkiye'de ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar kapsamlı bir araştırma yapıp kendi bütçelerine göre uygun gördükleri bankalardan kredi çekme yoluna başvuruyorlar. Genellikle bu araştırmalarda bazı kriterlere dikkat ediliyor.

EN ÖNEMLİ KRİTER KREDİ MALİYETİ

Yapılan son çalışmaya göre Türkiye'de insanlar ihtiyaç kredisi kullanırken iki kritere daha çok önem veriyorlar. Bu kriterlerin ilki maliyet olarak açıklandı. İnsanlar ihtiyaç kredisi çekerken kendilerine daha uygun maliyetleri sunan bankalar ile çalışmayı tercih ediyorlar. Geçmiş yıllarda bu kriter yerine hemen kredi veren bankalar yer alıyordu. Şimdi ise maliyet ön plana çıktı.

3 AY ÖDEME ERTELEME TERCİH EDİLİYOR

İhtiyaç kredisi çekme tercihinde bir diğer önemli kriter ise 3 ay ödeme erteleme oldu. İnsanlar ihtiyaç kredilerini genellikle varolan borçlarını ödemek için çekiyorlar. Bundan dolayı da bütçelerini kredi geri ödemelerine hazırlamadan ödeme yapmaya başlamak istemiyorlar. Dayılsııyla 3 ay ödeme ertelemeli ihtiyaç kredileri çok daha nfazla ilgi görüyor.

İŞ BANKASI 3 AY ÖDEME ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşlteriler kredi çekme gününden sonra takip eden 3 aylık süre boyunca bankaya herhangi bir ödeme yapmıyorlar. Bu süreçte bütçelerini hazırlamakla ilgilenen müşteriler 3 aydan sonra başlayacak olan kredi geri ödemelerini rahatlıkla yapabiliyorlar.

İş Bankası'ndan 10 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere 36 aylık vadede yüzde 1,60 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bu kredinin aylık taksiti ise 387 TL oluyor.

3 ay ödemesiz krediler

TEB 3 AY GERİ ÖDEMESİZ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

TEB de müşterilerine ihtiyaç kredisi çekme durumunda 3 ay fırsatı sunan bankalar arasında yter alıyor. TEB'in yaz kredisi kampanyası kapsamında müşteriler ilk 3 ay ödeme yapmayabiliyorlar. 3 aylık ödemesiz dönem tercihi tamemen müşteriye bırakılıyor. İstemeyen müşteriler 3 ay ödemesiz dönemi kullanmayabiliyorlar.

TEB'den ihtiyaç kredisi çeken müşterilere aylık yüzde 1,45 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanımında müşteriler bankaya her ay 376 TL kredi taksiti ödüyorlar.

QNB FİNANSBANK 3 AY ÖDEMESİZ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Uzun bir süredir müşterilerine 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alan QNB Finansbank oldukça fazla ihtiyaç kredisi başvurusu alıyor. Bu banka müşterilerden 3 ay ödeme istemediği için kredi kullanan müşteriler ilk ödemesi 3 aylık ödemesiz periyottan sonra başlıyor.

QNB Finansbank'tan 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,39 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi için bu bankaya her ay 372 TL kredi taksiti ödeniyor.

SONRAKİ HABER