İş Bankası, Vakıfbank, QNB Finansbank 20 Bin TL İhtiyaç Kredisini Bu Taksitlerle Vermeye Başladılar!

Finansal problemler arttıkça ihtiyaç kredilerine gösterilen talepler de yükseliyor. QNB Finansbank, İş Bankası ve Vakıfbank hangi şartlarda müşterilere ihtiyaç kredisi imkanı sağlıyorlar?

Finans 26.04.2022 - 18:00 26.04.2022 - 18:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomil gelişmeler uzun zamandır vatandaşların arzu ettiği şekilde neticelenmiyor. İnsanlar ceplerindeki paraların günden güne erimesini ve gelirlerinin giderleri karşısında çaresiz kalmasını takip ediyorlar. Finansal sorunlar arttıkça da insanların ihtiyaç kredilerine olan talepleri de yükseliyor. Bundan dolayı  ihtiyaç kredisi maliyetlerine dair araştırmalar hız kazandı. Peki Vakıfbank, QNB Finansbank ve İş Bankası hangi maliyetlerle ihtiyaç kredisi imkanını müşterilerine sağlıyorlar? 

Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere bazı genel geçer kurallar uygulanmaktadır. BDDK tarafrından belirlenen bu kaidelere tüm bankalar harfiyen uymak durumundalar. Örneğin azami vade süresi bunlardan birisidir. Bundan dolayı tüm bankalar 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerine en fazla 36 aya kadar vade yapabiliyorlar. 50 Bin TL'nin üzerine çıkan ihtiyaç kredilerinde ise bankalar müşterilere bu kredi imkanını en fazla 24 aya kadar vade ile kullandırabiliyorlar. 

Bankalar müşterilere ihtiyaç kredisi kullanımı nedeniyle bazı imkanları sağlayabiliyorlar. Bu kapsamda her bankadan bankaya değişmekle beraber müşterilere özel ödeme planları hazırlama imkanı veriliyor. Bu imkan ile müşteriler kredi geri ödemelerini sorunsuz bir şekilde yapabilme fırsatı bulabiliyorlar. 

QNB FİNANSBANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,79 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 803 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 29.027 TL olarak hesaplanıyor.

20 Bin TL ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

VAKIFBANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Vakıfbank müşterilerine ihtiyaç kredisi kullanımlarında uygulanan aylık faiz oranı yüzde 1,91 olarak açıklandı. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 822 TL kredi taksiti ödüyorlar. Toplam kredi maliyeti ise 29.693 TL oluyor.

İŞ BANKASI 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,90 oranında kredi faizi uygulandığı bildirildi. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 820 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 29.637 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@