İş Bankası'ndan 15 Bin TL, 25 Bin TL, 40 Bin TL İhtiyaç Kredisi Çekenlerin Ödeyecekleri Aylık Taksitler Ne Kadar?

Nakit sıkışıklığı içerisinde olanlar ihtiyaç kredisi şartlarını araştırıyorlar. İş Bankası 15 Bin TL, 25 Bin TL ve 40 Bin TL ihtiyaç kredisini hangi maliyetlerle veriyor?

Finans 07.04.2022 - 18:28 07.04.2022 - 18:28 Engin Uzunoğlu

Ekonomik gelişmelerden dolayı çok sayıda vatandaş oldukça zor bir süreçten geçmek zorunda kalıyorlar. Bütçelerde meydana gelen sarsıntı için ise ek kaynak arayışları katlanarak sürüyor. Bu durumda olan vatandaşlara bankalar ihtiyaç kredileri ile önemli imkanlar sağlayabiliyorlar. İş Bankası da bu bankalar arasında yer alıyor? Peki İş Bankası hangi şartlarla müşterilere ihtiyaç kredisi veriyor? İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI KOŞULLARI NELERDİR?

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekenlere öncelikle kredi faizi avantajı sağlanıyor. Bu kapsamda müşterilerin çektikleri ihtiyaç kredilerine aylık yüzde 1,95 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bu kredi faizi bankalar arasında düşük oranları ihtiyaç kredisi faizlerinden birisi oluyor. Bu kredi faiz oranından daha düşük faizle ihtiyaç kredisi veren az sayıda banka bulunuyor ama bankaların çoğunluğu daha yüksek bir faiz oranı uyguluyorlar. 

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere bir de azami vade süresi uygulaması yapılıyor. Bu uygulama tamamen BDDK tarafından belirlenen ilkelerden kaynaklanıyor. Buna göre 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri en fazla 36 ay vade imkanı ile veriliyor. Eğer çekilmek istenen kredi miktarı 50 Bin TL'nin üzerine çıkarsa o zaman İş bankası en fazla 24 aya kadar vad eimkanı sağlayabiliyor. 

İŞ BANKASI 15 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

iş bankası 15 bin tl ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,95 oranında kredisi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 621 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 22.359 TL oluyor. 

İŞ BANKASI 25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

iş bankası 25 bin tl ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması-1

İş Bankası'ndan 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya kredi vadesi devam ettikçe her ay 1.035 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kullanılan kredinin toplam maliyeti 37.266 TL olarak hesaplanıyor. 

İŞ BANKASI 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

iş bankası 40 bin tl ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

İş Bankası'ndan 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay kredi taksiti olarak 1.656 TL ödeme yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 59.625 TL oluyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@