İş Bankası'ndan 250 Bin TL Konut Kredisi Çekenler Ne Kadar Faiz Ödemesi Yaparlar?

Özel banklar içerisinde uygun maliyetlerle konut kredisi veren bankalar arasında yer alan İş Bankası, müşterilerinin ev sahibi olmak istemeleri durumunda konut finansmanı sağlamaya devam ediyor.

İş Bankası'ndan 250 Bin TL Konut Kredisi Çekenler Ne Kadar Faiz Ödemesi Yaparlar?

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyenlerin en çok araştırma yaptığı konulardan birisi bankalar tarafından verilen konut kredilerinin maliyetleri oluyor. Bankalardan konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar uygun kredi maliyetlerini sağlayan bankalar ile çalışmak istiyorlar. Konut kredisi kampanyası hakkında bilgi istenilen bankalardan birisi de İş Bankası oluyor. İş Bankası konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Ev satın almak için kredi kullanmak isteyenlere İş Bankası tarafından 120 ay vadeli konut kredisi imkanı veriliyor. Vade süresinin 120 aya kadar varması kullanılan kredinin geri ödemelerinde taksit miktarlarının azalmasına da olanak tanıyor. Bu şekilde ev sahibi olmak isteyenlere verilen konut finansmanı ile uzun yıllar beklemelerine de gerek kalmıyor.

NE KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyenler ne kadar konut kredisi çekebileceklerini de merak ediyorlar. Bu konut kredisi miktarının belirlenebilmesinde ekspertiz raporunun çok büyük bir etkisi bulunuyor. Hazırlanan ekspertiz raporunda satın alınmak istenen ev için bir ekspertiz değeri tespitind ebulunulur. Bu değer üzerinden İş Bankası müşterilerinin ne kadar konut kredisi çekebileceklerine karar verilir.

Ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin altında olan konutlar için yüzde 90 oranınd kredilendirme, ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin üzerinde olan konutlar için de yüzde 80 oranında kredilendirme yapılabiliyor. 250 Bin TL'lik bir ev için İş Bankası'ndan 225 Bin TL konut kredisi kullanılabiliyor.

İŞ BANKASI'NDA KONUT KREDİSİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Bankalardan konut kredisi çekmek istenirken kredinin çıkması için uzun bir süreç yaşanabiliyor. Konut kredisi başvurusu yaparak ön onay alan İş Bankası müşterileri ekspertiz sürecinin ardından konut kredisi başvuruları 3-10 gün orasında sonuçlandırılıyorlar. Kredi onay süreçlerinin erken sonuçlanması müşterinin kredi puanı ve satın alınmak istenen konutun durumuna göre değişiklik gösterebiliyor.

İŞ BANKASI 250 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

iş bankası 250 bin lira konut kredisi hesaplama

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara banka tarafından aylık yüzde 1,38 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler vade süresi boyunca bankaya her ay 4.012 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 513.058 TL olarak açıklandı.

SONRAKİ HABER