İş Bankası'ndan Çılgın Kampanya! Tüm Kredi Kartı Borçları 36 Taksite Bölünüp Limitler Açılıyor!

İş Bankası kredi kartı borçlarını ödeyemeyenler için büyük bir fırsat duyurusu yaptı. Kredi kartları İş Bankası'na taşınıp taksitlendirilebiliyor. 

Finans 16.10.2021 - 19:30 16.10.2021 - 19:40 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan ekonmomik bozulmalardan vatandaşlar oldukça olumsuz etkilendiler. Gelirleri ile giderlerini karşılayamayan vatandaşların ilk başvurdukları yol kredi kartı harcaması yaparak ihtiyaçlarını karşılamak oluyor. Ancak yapılan kredi kartı harcamaları geri ödenemeyince büyük bir problem ortaya çıkıyor. Bu durumda olanlara İş Bankası'ndan müjde gibi bir haber geldi. 

KREDİ KARTI BORCU ÖDENMEZSE NE OLUR?

Vatandaşlar kredi kartı borçlarını ödememeleri durumunda ağır yaptırımlarla karşılabiliyorlar. Gecikmeye düşen kredi kartı borçları için bir süreden sonra yasal süreç başlatılıyor. Bu yasal sürecin başlaması demek kredi kartı borçlarının katlanması anlamına geliyor. Üstelik buna bir de avukat, icra gibi ek masraflar da eklenince az olan kredi kartı borcu bile aşırı derece yükselebiliyor. Tüm bunların üzerine de eklenen bankaların kara listelerine girme meselesi tam bir finansal felaket oluyor. 

İŞ BANKASI'NDAN KREDİ KARTI BORÇLULARINA ÖZEL KAMPANYA

İş Bankası son dönemlerde bir eğilim haline gelen kredi kartı borcu ödeyememe durumunda olanlar için özel bir kampanya başlattı. Buna göre kredi kartı borçluları İş Bankası'nda bu borçları taksitlendirme imkanı buluyorlar. Kampanya açıklamasında yer alan bilgilerde çok sayıda avantajın bir arada kullanılabildiği bildirildi. 

kredi kartı borçları

Farklı bankalara bulunan kredi kartı borçları için müşterilere borç transferi kredisi veren İş Bankası bu yolla ödenemeyen kredi kartı borçlarını tamamen ortadan kaldırılıyor. 36 aya kadar vadelendirilen bu borç transferi kredisi ile müşteriler kolay bir şekilde borçlarını ödeyerek finansal feraha ulaşabiliyorlar. 

Üstelik diğer bankaya yapılan kredi kartı borç ödemesi o bankadaki borçlu limit de kullanılabilir hale geliyor. Müşteriler sadece borçlarından kurtulmuş olmuyorlar bir de kullanamadıkları limitleri kullanabilir hale geliyorlar. 

İŞ BANKASI BORÇ TRASNFERİ KREDİSİ AYLIK FAİZ ORANI NE KADAR?

İş Bankası tarafından borç transferi kredisi le alakalı olarak net bir faiz açıklaması yapılmadı. Müşteriye özel bir faiz oranı uygulandığı bildirildi. Buna göre müşteriler bankalarla çok sorunlu değillerse ortalama bir faiz oranı ile borç transferi kredisi çekebiliyorlar. Bu yolla kredi kartı borçlarını kapatan müşterileri İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı dolaylarında faiz uyguluyor. Şu anda İş Bankası'nın ihtiyaç kredisi aylık faiz oranının ise aylık yüzde 1,60 olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@