İş Bankası'ndan Ev Sahibi Yapacak 6 Ay Ertelemeli Molalı Konut Kredisi: Şimdi Al Ekim 2022'de Öde!

Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilere İş Bankası 6 ay ödemesiz dönemli ertelemeli kredi müjdesi verdi. İş Bankası konut kredisi kampanyası detayları haberimizde...

Finans 03.04.2022 - 13:10 03.04.2022 - 13:15 Gülcan Özer

Hem konut kredisi faiz oranları hem de ev fiyatları çılgın bir hızla yükselirken süreçte ne yazık ki ev sahibi olmakta zorlaşmıştı. Süreçte ev sahibi olmak isteyen kişilere bekledikleri büyük fırsat kampanyasını İş Bankası sundu. 

Türkiye'nin en büyük özel bankaları arasında yer alan İş Bankası ev satın almak isteyen müşterilerine molalı konut kredisi kampanyası başlattı. Kampanyadan yararlanan kişiler kredi çekerek hayallerini kurdukları evi hemen satın alırken ödemesine ise 6 ay sonra başlayacaklar. 

İŞ BANKASI MOLALI KONUT KREDİSİ NEDİR?

Günümüzde ev sahibi olmak her geçen gün biraz daha zorlaşırken bekleyerek daha fazla zarar etmek istemeyen kişiler kredi çekerek konut satın almayı tercih ediyorlar. Ancak konut kredisi faiz oranlarının da yüksek olması vatandaşları zorluyor. Süreçte ev sahibi olmak isteyen kişilere aradıkları fırsat İş Bankası tarafından sunuldu. 

İş Bankası konut kredisi paketinde müşterilerine 6 ay erteleme seçeneği sunarak böylelikle Nisan ayında kredi çeken kişiler ödemelerine istemeleri durumunda Ekim ayında başlayacaklar. Böylelikle ev satın alırken maddi olarak zorlanan kişiler Ekim ayına kadar rahat bir nefes alma ve bütçelerini rayına oturtma fırsatı yakalayacaklar. 

iş bankası 6 ay ertelemeli konut kredisi

İŞ BANKASI GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI TABLOSU NİSAN 2022! KONUT KREDİSİNE AYLIK KAÇ TL TAKSİT ÖDENİR?

Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilere her banka kendi güncel faiz oranını sunarken İş Bankası konut kredisi paketinde ise en uygun konut kredisi veren özel bankalar arasında yer alıyor. Bankanın Nisan 2022 dönemi güncel kredi faiz oranları listesi içerisinde konut kredisi oranı yüzde 1.95 olarak uygulanıyor. Bu oran üzerinden 6 ay ertelemeli kredi paketinde hesaplama banka şubesinde yapılıyor. 

iş-bankası-konut-kredisi-6-ay-ertelemeli

Ertelemeli kredi çekmek isteyen kişilerden banka 120 ay vadeli 250 bin TL kredi paketinde ilk taksit ödemesini toplu olarak 29 bin 737 TL olarak talep ediyor. Ertelemeli kredi çekmek istemeyen kişiler için ise 120 ay vadeli 250 bin TL konut kredisi paketinde aylık kredi taksit tutarı ödeme tutarı 5 bin 407 TL olarak gerçekleşirken kredi geri ödemesi toplamı ise 648 bin 933 TL olarak gerçekleşiyor.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@