İş Bankası'ndan Flaş Karar! Emeklilere 2.000 TL Ödeme Süreci Başladı!

İş Bankası almış olduğu yeni karar ile emeklilere ödenen promosyon ücretlerini iki katına çıkarmaya karar verdi. 2000 TL'ye ulaşan ödemeler emeklilere ek destek sağlayacak.

Finans 12.11.2021 - 13:51 12.11.2021 - 13:51 Mustafa KARAGÖZ

İş Bankası, flaş bir karar alarak emekli promosyon ödemesini 2 katına çıkardı. Daha önce emekliler maaşlarını 3 yıl boyunca İş Bankası’ndan almalarına karşın 1.000 TL’ye ulaşan promosyonlardan faydalanırken bu tutarın 2 katına çıkarılarak 2.000 TL’ye kadar ulaşması sağlandı. Bu fırsattan yararlanmak isteyen emekliler için aranan şartlar haberimizin devamında. 

İş Bankası, 2021 yılı sonuna girerken emekliler için muazzam bir fırsat yarattı. Emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan ve 3 yıl boyunca maaşlarını bu bankadan almayı taahhüt edenler, maaş seviyelerine göre 2.000 TL’ye varan nakit ödemeden faydalanabilecek. 

1.750 TL’den 2.000 TL’ye Kadar Ulaşan Promosyon Ödemeleri Başladı

Yeni emekli promosyon rakamlarını yayınlayan Türkiye İş Bankası, ödemelere şimdiden başladı. Maaşını hâlihazırda İş Bankası’ndan alıp daha önce promosyon ödemesi almayanlar ya da 3 yıllık taahhüt süresi sona erenler, başvuruyla beraber paralarını 3 gün içerisinde alabiliyor. Maaşını ilk defa İş Bankası’ndan alacak olanlar da taşıma işlemlerinin tamamlanmasının akabinde bu kampanyaya ortak oluyor. Maaş taşıma işleminin ardından hesaba geçecek ilk maaş tutarıyla beraber 3 gün içerisinde promosyonlar hesaplara aktarılıyor.

Emekli maaşları için ödenen promosyon aralıkları neredeyse her bankada aynı. 0 TL ile 1.499 TL arası, 1.500 TL ile 2.499 TL arası ve 2.500 TL üzerine farklı tutarda promosyon veren bankalar, maaş tutarı arttıkça daha çok promosyon vermekte. İş Bankası’nın güncel promosyon ödeme şartları ise şu şekilde;

•    Maaş tutarı 0 TL ile 1.499 TL arasında değişenlere: 1.750 TL

•    Maaş tutarı 1.500 TL ile 2.499 TL arasında olanlara: 1.875 TL

•    Maaşı 2.500 TL’nin üzerindeki emeklilere ise 2.000 TL nakit promosyon ödemesi yapılmakta.

Maaş taşıma işlemleri İş Bankası şubelerinden, e-devlet uygulamasından, ilk defa emekli olanlar içinse emeklilik dilekçesi aracılığı ile gerçekleştirilebiliyor. Maaş taşıma işleminin akabinde ek olarak promosyon başvurusunda bulunmak gerekiyor. Bu başvurular da İşCep uygulaması ile İş Bankası internet bankacılığı üzerinden yapılabiliyor. Ek olarak başvuruların İş Bankası şubelerinden yapılması da muhtemel. 

Türkiye İş Bankası, yaygın şube ve ATM ağı sayesinde emeklilere çok iyi düzeyde hizmet sunmakta. Ayrıca aidatsız kredi kartı da alabilen emekliler, masrafsız bankacılığın gerçek keyfini İş Bankası’nda yaşıyor. Siz de emekli aylığınızı Türkiye İş Bankası’na taşıyarak hem nakit ödeme alabilir, hem de yüzlerce bankacılık ürün ve hizmetini uygun koşullar altında kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@