İş Bankası'ndan Son Dakika Konut Kredisi İndirimi! Başvurular Binleri Geçti! Günde 57 TL Ödeyerek Ev Sahibi Olunacak

İş Bankası indirimli konut kredisi kullanarak ev alacaklar için günde 57 TL'den başlayan ödeme fırsatları sunuyor. İşte bankanın ilan ettiği yeni kredi özellikleri.

Finans 15.11.2021 - 17:16 15.11.2021 - 17:16 Mustafa KARAGÖZ

Kamu bankalarının ardı ardına konut kredisi oranlarını düşürmesi sonrasında özel bankalardan da önemli bir hamle beklenmekteydi. Bu hamlelerden biri Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan İş Bankası’ndan geldi. Banka, konut kredisi oranlarını %1,38’e kadar indirerek binlerce kişiye umut oldu. Detayların geri kalanını haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası, ev kredisi oranlarını düşürerek ev sahibi olmak isteyenlere yeni bir alternatif sundu. Kamu bankalarının konut kredisi oranlarını düşürmesiyle beraber piyasada önemli bir canlılık meydana gelirken bu haber sonrasında canlılığın daha da etkili olacağı öngörülüyor. Özel bankalar arasında en uygun oranlardan birine sahip olan İş Bankası, birçok kişi için de umut oldu. 

Günde 57 TL Ödeyerek Kira Derdinden Kurtulun

Günde sadece 57 TL ödeyerek ev sahibi olmak istemez miydiniz? Cevabınız evet ise bunun İş Bankası ile mümkün olduğunu söylememizde fayda var. %1,38 konut kredisi oranı ile birçok kişiye kucak açan İş Bankası, 120 aya kadar vade seçeneği sunarak da herkese uygun kredi teklifi sunuyor. İş Bankası’ndan 10 yıl vade ile 100.000 TL ev kredisi kullanmanız halinde günlük ortalama ödemeniz 57 TL’yi buluyor. Her ay 1.710,20 TL ödeyerek 100.000 TL konut kredisi kullanabilir ve uzun ödeme seçeneği sayesinde ödeme konusunda zorlanmadan kredi borcunuzu tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası konut kredisinde taksitlerin sabit olması ve vadenin uzun yıllara yayılabilmesi, bireyler açısından önemli bir avantaj. Zira yıllar geçtikçe aylık taksitleriniz çok daha ödenebilir seviyelerde olacak. Bugün ödeyeceğiniz 1.710,20 TL ile 5 yıl sonra ödeyeceğiniz 1.710,20 TL’nin bütçenize etkisi elbette aynı olmayacak ve yıllara bağlı olarak kredi ödemelerinizi çok daha rahat yapabileceksiniz. 

Ayrıca toplu bir ödeme ile borcunuzu düşürebilir ya da kalan ana para borcunuzu kapatarak kredinizi tamamlayabilirsiniz. Borcunuzun bitmesine 36 aydan daha az bir süre kaldıysa kapama tutarının %1’i, daha uzun bir süre kaldıysa %2’si kadar ceza ödemesi yapacağınızı hatırlatmamızda fayda var. Ceza bedellerinin ödenmesi kaydı ile kredinin herhangi bir aşamasında erken kapama yapmak mümkün. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@