İş Bulamayan Üniversite Öğrencisi Geçim Sıkıntısı ve İşsizlik Nedeni İle İntihar Etti!

Türkiye birbiri ardına gelen işsizlik nedeni ile intihar haberleri ile sarsılmaya başlarken ekonomide yaşanan olumsuz gelişmeler ne yazık ki insanların da psikolojisini olumsuz etkiliyor.

GÜNDEM 18.02.2020 - 11:25 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Türkiye birbiri ardına gelen işsizlik nedeni ile intihar haberleri ile sarsılmaya başlarken ekonomide yaşanan olumsuz gelişmeler ne yazık ki insanların da psikolojisini olumsuz etkiliyor. İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi olan H.K.'nin işsizlik nedeni ile intihar ettiği iddia edildi.

Geçim sıkıntısı nedeni ile uzun süredir iş aradığı iddia edilen üniversite öğrencisinin intihat ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Uzun süredir devam eden ekonomik kriz tartışmalarının yaşandığı dönemde gelen peş peşe intihar haberleri vatandaşın içerisinde olduğu buhranı gözler önüne serdi. ÜNİVERSİTE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNİN İŞSİZLİK KAYGISI GÜNDEM OLMUŞTUDaha öncede pek çok platformda TÜİK tarafından açıklanan işsizlik rakamları nedeni ile üniversite öğrencilerinin işsizlik kaygısı gündem olmuş ve televizyon programlarında tartışma konusu olmuştu. Konu hakkında twitter üzerinden yapılan paylaşımda İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencisi H.K. isimli öğrencinin işsizlik ve geçim sıkıntısı nedeni ile intihat ettiği iddia edildi. Dünde bir kamyon şoförünün borcundan dolayı intihat ettiği iddiası gündeme gelmişti. Konya'da evli ve iki çocuk babası tır şoförü Mevlüt Çankaya kendisini kamyon garajında bulunan tırına asarak hayatına son vermişti. Konu hakkında açıklama yapan  Konya Nakliyeciler Odası Başkanı Ahmet Şen, "Nakliyeci arkadaşımızın bankalara ve çevresine borcu bulunuyordu. Ayrıca eşi ile de araları bozuktu. Borcundan ve ailevi sıkıntılarından dolayı intihar ettiğini düşünüyoruz" diyerek intihar iddialarını doğrulamıştı. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@