İscehisar Belediye Başkanının Odası Rekor Fiyata Yenilendi Gazeteci İsmail Saymaz Tepki Gösterdi!

Afyonkarahisar İscehisar Belediye Başkanı makam odasını uçuk bir rakama yeniletti. Olayın sosyal medyada infial yaratması üzerine gazeteci İsmail Saymaz'dan sert tepki geldi.

Emlak Magazin 02.03.2022 - 15:55 02.03.2022 - 15:56 Büşra Uluşen

Afyonkarahisar ilinin 13 bin nüfuslu İscehisar Belediyesi 'oda yenileme maliyeti ' ile gündeme geldi. İscehisar Belediye Başkanı'nın makam odasını 1 milyon 200 bin TL'ye yenilettiği iddiaları ortaya çıkınca, belediye gerçek rakamı açıklama ihtiyacı duydu. 

1 MİLYON DEĞİL, YARIM MİLYON

Sosyal medya güne, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin'in makam odasına yaptığı harcama ile başladı. Belediye Başkanı Şahin'in makam odasını 1 milyon 200 bin liraya yenilettiği dedikodularının başlaması üzerine belediye açıklama yapmak durumunda kaldı. Belediyenin sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili bir paylaşım yapılarak harcama yapılan asıl rakam ortaya çıkarıldı. Ancak bu rakamın da bir makam odası için fazla bulunması üzerine sosyal medya kullanıcıları başta olmak üzere birçok isim duruma tepki gösterdi.

 İscehisar Belediyesi'nin yaptığı açıklamada, İscehisar halkının ve Belediye Başkanının temsil makamı olan başkanlık makam ve çalışma odasının yenilenmesinin 1 milyon 100 bin TL'ye değil, 429 bin 505 liraya mâl olduğu ifade edildi. 

iscehisar makam odasu

Açıklanan yeni rakam da bir makam odası için oldukça maliyetli ve gereksiz bulunarak sosyal medyada gündem oldu. 

'' 430 BİNE YUVARLASAYDI ''

Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabı üzerinden konu hakkında tepkisini ortaya koyarak şu ifadeleri kullandı:

'' Afyon'a bağlı AK Partili İscehisar Belediyesi'nin başkanlık makamı 429.505,75 TL'ye yenilendi. Keşke başkan faturayı 430 bine yuvarlasaydı. İtibardan tasarruf olmayacağı gibi itibardan küsurat da olmaz '' dedi. 

ismail saymaz.jpeg

Sosyal medya kullanıcıları belediyenin açıkladığı 429 bin liralık yenileme ücreti için '' Binayı sıfırdan mı yapıyor? '' gibi ifadeler kullanıldı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@