İşçi Olarak Çalışırken Kovulduğu Belediyeye Başkan Olarak Geri Döndü

Tokat'da filmleri aratmayan bir olay yaşandı. İşçi olarak çalıştığı belediyeden haksız bir şekilde işten çıkarılan işçi azmetti ve kovulduğu belediyenin başkanlığına seçildi!

GÜNDEM 10.05.2019 - 22:30 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Tokat'da filmleri aratmayan bir olay yaşandı. İşçi olarak çalıştığı belediyeden haksız bir şekilde işten çıkarılan işçi azmetti ve kovulduğu belediyenin başkanlığına seçildi!

Tokat'da bağlı olan Almus ilçesine bağlı Akarçay Görümlü belde belediyesinde işçi olarak çalışan 40 yaşındaki Ali Güneş işten çıkarıldı. Mahkemeye başvuruda bulunarak haksız yere işten çıkarıldığını kanıtlayan Güneş mahkeme tarafından işine iade kararı ile belediyeye geri döndü. Azmetti, Kovulduğu Belediyeye Başkan Olarak Geri Döndü Ali Güneş işine iade edildikten sonra 31 Mart yerel seçimleri öncesinde belediyedeki görevinden istifa ederek Akarçay Görümlü Belediye Başkanı adayı olarak seçimlere katılma kararı aldı. Konu hakkında açıklama yapan Güneş "Yıllardır ben bu topraklarda kaldım. Gözümü açtığımda bu topraklarda buralardaydım. Elimden geldiği kadar bilgim dahilinde insanlara yardımcı olmaya çalıştım. Dolayısıyla mutluluk verici bir olay.Çünkü bulunduğun yerde işçi olarak, insanlara dolaylı yoldan yardımcı olmaya çalışmışsın. Bunu da tescillemek istedim. Belediye başkanı oldum. Tabi ki mutluyum. Çalıştığım bir yerde belediye başkanı olmak, insanlara hizmet konusunda daha yakın olacağım için mutluyum. 2016 yılında iş akdim tamamen feshedildikten sonra belediyeyi terk etmiştim.İşçi olarak kapıların kapanarak çıktığım Görümlü Belediyesi'ne belediye başkanı olarak dönmek için aht ettim. 3 yıllık zaman zarfı içerisinde çok çalıştık ve seçimi kazandık. Şuan Görümlü Belediye Başkanı olarak burada bulunmaktayım. İnsanların hepsi istiyordu.Çünkü geçmişte iş akdimin feshedilmesi vatandaşlarımızı fazlasıyla üzmüştü. Belediye başkanlığını benim kazanmam yönünde insanlar da çaba gösterdi. İnsanlara daha fazla hizmet edebilmek için belediye başkanı oldum" dedi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@