İsimsiz Hızır Yine Ortaya Çıktı! Yerli Robin Hood Bu Sefer Fakir Ailelerin Bakkal Borçlarını Ödedi, Veresiye Defteri Satın Aldı!

Halkın Hızır adını verdiği ama kendisine Robin Hood denilmesini istediği öğrenilen isimsiz hayırsever yine ortaya çıktı.

GEZİ / SEYAHAT REHBERİ 13.02.2020 - 12:45 15.07.2021 - 00:10

Halkın Hızır adını verdiği ama kendisine Robin Hood denilmesini istediği öğrenilen isimsiz hayırsever yine ortaya çıktı. Gecekondulara içi para dolu zarflar dağıtan hayırsever bu seferde 4 mahallede bakkalları gezerek veresiye defterlerini satın aldı, vatandaşın borcunu ödeyerek rahat nefes almasını sağladı.

Vatandaşın Robin Hood denilmesinden rahatsız olduğu Hızır bu seferde Çorum'da ortaya çıktı. GECEKONDU MAHALLERİNDE  BULUNAN BAKKALLARI GEZDİ, VATANDAŞIN VERESİYE DEFTERİ BORÇLARINI ÖDEDİ! Adını açıklamayan ve kendisine yerli Robin Hood denilmesini isteyen isimsiz hayırsever bu seferde Çorum'da fakir fukarının yüzünü güldürdü. Çorum'da mahalle mahalle gezen isimsiz hayırsever bakkalları gezerek vatandaşın veresiye borçlarını ödedi. Çorum'da 4 bakkal gezen isimsiz hayırsever burada vatandaşların bakkal borçlarını kapatarak veresiye defteri satın aldı. Borç defterini kapatan bakkal "Kış gününde bizi de vatandaşı da mağdur etmedi. Allah razı olsun. Borcunu ödeyemeyen kişiler hakkında bizden bilgi istedi. Bizde borcunu ödeyemeyen kişilerin isimlerini verdik. Allah bin kere razı olsun hayırseverden. 80 kişinin veresiye borcunu ödedi" dedi. TOPLAM 30 BİN LİRALIK BAKKAL BORCU ÖDEDİ! İlk olarak İstanbul'da gece yarısı evlerin kapılarının önüne bıraktığı içi para dolu zarflarla adını duyuran Robin Hood bu seferde bakkal borcu kapattı. Çorum Sungurlu'da ihtiyaç sahibi aileleri bakkalardan öğrenen isimsiz hayırseverin toplam 30 bin liralık bakkal borcu ödediği ve ihtiyaç sahibi olan 80 ailenin borcunu kapattığı öğrenildi. Herkes isimsiz Hızır'ı ararken kendisine Robin Hood denilmesini isteyen hayırsever kimliğini gizli tutmaya devam ediyor. HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ... Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@