İSKİ Son Dakika: İstanbul'da 18 Saat Su Kesintisi Olacak İlçeler, Yerler! Sular Ne Zaman Kesilecek, Saat Kaçta Gelecek?

İSKİ son dakika duyurusu yayımlayarak İstanbul'da su kesintisi yapılacağını duyurdu. İstanbul'da sular ne zaman kesilecek, ne zaman gelecek, hangi ilçelerde su kesintisi olacak?

Gündem 28.02.2022 - 11:30 28.02.2022 - 11:39 Gülcan Özer

İSKİ tarafından yapılan son dakika açıklaması ile Ömerli İçmesuyu Arıtma Tesisleri’ne su sağlayan isale hattında meydana gelen arıza nedeni ile su kesintisi yapılacağı açıklandı. Su kesintisi 1 Mart 2022 Salı günü itibari ile başlayacak ve 2 Mart 2022 Çarşamba gününe kadar devam edecek. 

Çalışmaların planlanan seyrinde devam etmesi durumunda 1 Mart 2022 Salı günü saat 09:00 itibari ile başlayan su kesintileri 18 saat boyunca sürecek. Ardından çalışmaların tamamlanması ile su kesintisi yapılan yerlere 2 Mart 2022 Çarşamba günü saat 23:00 itibari ile yeniden su verilmeye başlanacak. 

İSTANBUL SU KESİNTİSİ SON DAKİKA: 29 ŞUBAT 2022 SALI GÜNÜ SU KESİNTİSİ YAPILACAK İLÇELER, MAHALLELER, YERLER NERELERİ?

Üsküdar İlçesi: Ferah, Küçükçamlıca, Kısıklı, Burhaniye, Kirazlıtepe, Mehmet Akif Ersoy, Yavuztürk, Bahçelievler, Güzeltepe, Kandilli, Küçüksu,  Bulgurlu,  Kuleli, Cumhuriyet ve Küplüce Mahalleleri.

Ümraniye İlçesi: Namık Kemal, Esenevler, İstiklal, Atatürk, Tantavi,  Yamanevler, Armağan evler, Hekimbaşı, Atakent, Saray, Kazım Karabekir, Site, Topağacı,  Elmalı, Kent, Dumlupınar ve İnkılap Mahalleleri.

Beykoz İlçesi: Yeni Mahalle’nin bir kısmı.

Yukarıda yer alan ilçelerde bulunan mahallelere 1 Mart Salı günü saat 09:00 itibari ile su kesintisi uygulanacak ve kesinti 2 Mart 2022 Çarşamba günü saat 03:00 itibari ile sona erecek. 

istanbulda 18 saatlik su kesintisi

İSTANBUL İSKİ SU KESİNTİSİ: İSTANBUL'DA 2 MART 2022 ÇARŞAMBA GÜNÜ SU KESİNTİSİ OLACAK İLÇELER, YERLER MAHALLELER HANGİLERİ?

Ataşehir İlçesi: Yeni Çamlıca, Mimar Sinan, Mevlana, İnönü, Kayışdağı,  Atatürk, Yenişehir ve Ferhatpaşa Mahalleleri.

Maltepe İlçesi: Fındıklı Mahallesi.

Pendik  İlçesi:  Kaynarca, Doğu, Batı, Bahçelievler, Yeni Mahalle, Sapanbağları,  Yeşil Bağlar, Orhangazi, Güzelyalı, Esenyalı ve Ahmet Yesevi Mahalleleri.

Tuzla İlçesi: İstasyon, Yayla, Cami, Postane, Evliya Çelebi, Aydıntepe ve Fatih Mahalleleri.

Yukarıda yer alan 4 ilçede yer alan mahallelerde ise 2 Mart 2022 Çarşamba günü saat 05:00 itibari ile başlayan su kesintisi aynı gün saat 23:00 itibari ile sona erecek ve belirlenen ilçelerde de 18 saatlik su kesintisi yapılmış olacak. Kesintinin olduğu ilçelerde ve mahallelerde yaşayan kişilerin mağdur olmaması adına gerekli önlemleri almaları öneriliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@