İŞKUR Açıkladı! En Az İlkokul Mezunu Binlerce Personel Alımları Başladı!

İŞKUR en az ilkokul mezunu çok sayıda personel alımı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Türkiye genelinde birçok alım yapılması için harekete geçildi! İşte detaylar…

Finans 12.05.2022 - 10:04 12.05.2022 - 10:12 Duygu Dilan Duman

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden kamu ve özel sektör bünyesinde istihdam edilmek üzere çok sayıda personel alınması hedefleniyor. Toplamda 4 binden fazla kişinin farklı kurum ve şehirlerde istihdam edileceği kadro için adayların farklı şartları sağlamaları da istenebilir. Destek personeli – temizlik görevlisi kadrosu kapsamında alınacak çok sayıda personel için başvurular devam ediyor. Adayların ilgili şartları sağlamaları halinde kolayca başvurularını yapmaları mümkündür.

İŞKUR’dan 4 Binden Fazla Personel Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden çok sayıda personel alımı gerçekleştirilmesi hedefleniyor. 4 bin 222 personel alımı yapılmasına ilişkin yayınlanan ilanlar üzerinden vatandaşların kolayca başvurularını yaparak ilgili kadro için istihdamları sağlanması hedefleniyor. Özel sektör ve kamu bünyesinde yapılacak alımlar için belirli şartların taşınması ve bu şartlara göre kolay başvuru yapılması mümkündür.

İŞKUR Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

iskurdan-ise-ihtiyaci-olanlara-yeni-ilanlar-81-ilde-kpsssiz-en-az-lise-mezunu-personel-alimi-yapilacak

İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu adaylar arasından temizlik görevlisi kadrosu için istihdam edilecek adayların elektronik ortam üzerinden başvuru yapmaları sağlanmaktadır. ‘’esube.iskur.gov’’ adresi üzerinden ilgili şartları sağlayan vatandaşların başvurularını yaparak kolayca başvuru işlemlerini tamamlamaları mümkündür. İŞKUR kaydı olan ve internet üzerinden sisteme giriş yapan adaylar, iş arama ekranı üzerinden ‘’Meslek’’ bölümünden aradığı işi seçerek ve şehir bilgilerini de girerek sadece kendi şehrindeki ilgili işlere de başvurması mümkündür.

İŞKUR Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

İŞKUR üzerinden temizlik görevlisi kadrosuna başvuru yapabilmek için kadro özelinde bazı özel nitelikler aranabilir. Bu niteliklere ek olarak kamu ve özel sektör bünyesinde istihdam edilecek binlerce personelin sahip olması gereken bazı genel şartlarda bulunmaktadır. İlanda ayrıca bir unsur belirtilmediği sürece adaylarda aranacak genel şartlar kısaca şunlardır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • En az ilkokul mezunu olmak,
  • 18 – 40 yaş arasında olmak,
  • Çalışmasına engel bir sağlık durumunun olmaması,
  • İlgili pozisyon için belirlenen özel niteliklere sahip olmak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@