İŞKUR, Et ve Süt Kurumu, PTT Lojmanları Satışa Çıktı! Kamu Memur Lojman Satışı 2022 İlanları Yayımlandı

Milli Emlak lojman satışı için yeni ilanları yayımladı. Büyük bir merakla beklenen Ankara kamu lojman satışı 2022 duyuruları peş peşe geldi. PTT lojman satışı başvurusu başladı!

Emlak Haberleri 23.03.2022 - 07:10 23.03.2022 - 07:13 Gülcan Özer

Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Hisar Emlak Müdürlüğü tarafından yeni kamu konutu satış ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında Ankara'nın Çankaya ilçesi sınırları içerisinde yer alan birbirinden değerli kamu lojmanları piyasa fiyatının çok daha altında son derece uygun fiyatlarla satışa sunuldu. 

Aralarında Et ve Süt Kurumu, İŞKUR ile PTT lojmanları satış ilanlarının yer aldığı yeni lojman satış duyurusu toplamda 48 adet konut alıcısını bulmak üzere ihaleye çıkarıldı. Kamu lojman satış duyuruları ucuz ev sahibi olmak ve konut yatırımı yapmak isteyen kişiler tarafından yakından takip ediliyordu. 

ANKARA KAMU LOJMAN SATIŞI 2022!

23 Mart 2022 tarihinde yayımlanan duyuru ile Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Hisar Emlak Müdürlüğü Ankara'da lojman satışı yapacağını ilan etti. İhaleye çıkan kamu konutları Hisar Emlak Müdürlüğünce, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ek Hizmet Binası İzmir 1 Caddesi No:35 Kızılay/Çankaya/ANKARA adresinde oluşturulacak Komisyon huzurunda, 30 Mart tarihinde saat 08:40 itibari ile başlayacak 2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile sırasıyla ayrı ayrı ihale ile satılacak. 

lojman ilanı 1

lojman ilanı 2

lojman ilanı 3

Satışa sunulan 48 kamu konutu lojman satış ilanı kapsamında en ucuz olan satılık memur lojmanı ilanı fiyatı 327 bin TL'den başlarken en pahalı olan kamu konutu ise Çankaya'nın Oran ilçesinde yer alan 115 m2 büyüklüğe sahip Türkiye İş Kurumu'na ait 7. kat daire için belirlenen 1 milyon liralık fiyat oldu. 

KAMU LOJMANI KONUT KREDİSİ DESTEĞİ VERİLECEK, İSTEYEN PEŞİN, İSTEYEN TAKSİTLE ÖDEYECEK!

Lojman satışında isteyen kişilere bankalardan konut kredisi çekerek ödeme imkanı sunulurken isteyen kişilere ise en az dörtte biri peşin, kalanı en fazla iki yılda ve taksitlerle kanunî faizi ile birlikte taksitle ödeme imkanı da bulunuyor. Kamu memur lojman satışı için öncelik içinde oturan memura veriliyor. İçinde oturan kişinin lojmanı satın almak istememesi durumunda ise ihaleye çıkılıyor ve ihalede en yüksek teklifi veren kişi memur lojmanı alma hakkını elde ediyor. Lojman satışları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Müdürlüğü üzerinden yapılırken ekspertiz süreci tamamlanan lojmanlar peyderpey satışa sunuluyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@