İŞKUR Evden Çalışmak İsteyenlere Aylık Düzenli Ödeme Yapacak! Evden Yapılacak İşler Listesi Yayınlandı

Pandemi ile birlikte evden çalışma sistemi yaygınlaştı. İŞKUR destekli olarak güvenilir, evden yapılabilecek ve düzenli ödeme alınabilecek işler listesi yayınlandı.

İŞKUR Evden Çalışmak İsteyenlere Aylık Düzenli Ödeme Yapacak! Evden Yapılacak İşler Listesi Yayınlandı

Pandemi ile birlikte evden çalışma sistemi giderek yaygınlaşan bir durum haline geldi. İş yaşamında alışkanlıklar değişti. Evden çalışmaya yönelik iş kollarının giderek artması ile birlikte artık pek çok kişi evden yapılabilecek işler araştırmaya başladı. Evden çalışma modeli ile birlikte pek çok yeni durum ortaya çıkmış olsa da İŞKUR tarafından evden çalışmaya yönelik çeşitli imkanlar sağlanmaya başladı.

Emekliler, öğrenciler, ev hanımları ve geçim sıkıntısı yaşadıkları için ek gelir arayanların evden yapılabilecek işler üzerine araştırma yaptıkları düşünüldüğü zaman pek çok kişinin bu konuda istekli oldukları görüşüyor. İŞKUR ise bu alanda ortaya çıkan talepleri değerlendirdi ve işçi ile işvereni buluşturmaya devam ediyor.

EVDEN YAPILAN İŞLER İSTİHDAM SÜRECİNE KATKI SAĞLIYOR

İstihdamın yükselmesi için çeşitli çalışmalar yapılırken, devletin bir kurumu olarak işçi ile işverenin bir araya gelmesini sağlayan İŞKUR’un evden çalışmaya yönelik yaptığı çalışmalar oldukça dikkat çekiyor. Bu sayede vasıflı ya da vasıfsız demeden pek çok kişi yapabilecekleri çerçevesinde istihdama katkı sağlayabilecekler.

İŞKUR’UN EVDEN ÇALIŞMA İÇİN YÖNLENDİRDİĞİ İŞ ALANLARI

evden-calışma-işkur

Pek çok kişi hem pandemi hem de kendi özel yaşam şartları gereği genellikle evden ayrılamıyorlar. Evden çalışacak, aile bütçesine katkı sağlayabilecek olan işler peşinden gidiyorlar. İŞKUR son dönemlerde evden çalışma için bazı fırsatlar sunmaya devam ettiğini açıklamıştır.

İŞKUR tarafından evde kına paketleme, kuru yemiş paketleme, yorgan katlama, boncuk işleme, el işleri, davetiye paketleme, nikah şekeri yapımı, bakliyat ürünleri paketleme, kalem yapma gibi pek çok alanda iş koluna yönlendirme yapıldığı belirlendi. Pek çok işveren de yol ve yemek masrafı ödemediği için evden çalışma sistemine geçiş yapmayı tercih ettiğini açıkladı.