İŞKUR İş İlanları: Çok Sayıda İlde İnşaat Mühendisi Alımı Yapılacak!

Son dönemde inşaat sektöründe yaşanan dalgalanma nedeni ile çok sayıda inşaat mühendisi işsiz kalırken İŞKUR üzerinden farklı illerde personel alımı yapılacağı duyuruldu. İnşaat Mühendisi iş ilanları haberimizde!

İŞKUR İş İlanları: Çok Sayıda İlde İnşaat Mühendisi Alımı Yapılacak!

Dolar kurunda yaşanan yükseliş, demir ve çimento fiyatlarına zam yağmuru, yükselen kredi faiz oranları ve düşen konut satış rakamları sonrasında inşaat sektörü zor günler geçirmeye devam ediyor. Sektörde yaşanan daralma istihdam rakamlarına da olumsuz yansımış ve işten çıkarmalar yaşanmıştı.

İNŞAAT MÜHENDİSİ İŞ İLANLARI YAYIMLANDI!

İŞKUR üzerinden Mayıs ayına özel yeni çok sayıda ilan yayımlanırken inşaat mühendisi alımı yapacak olan şirketlerin ilanları da bu ilanlar arasında yer aldı. Yayımlanan ilanlar kapsamında aralarında Gaziantep, İzmir, Mersin, Kütahya, Kocaeli, Elazığ, Tekirdağ, Ordu ve Ankara'nın de yer aldığı çok sayıda ilde personel alımı yapılacağı duyuruldu.

İŞKUR İş İlanları: Çok Sayıda İlde İnşaat Mühendisi Alımı Yapılacak! - Resim 1

İş arıyorum diyen inşaat mühendisleri için şu anda sitede başvuruya açık olan toplam 56 inşaat mühendisi iş ilanı bulunuyor. İŞKUR tarafından yayımlanan iş ilanlarına başvurular kurumun kendi sitesi üzerinden kabul ediliyor. İŞKUR iş başvurusu için öncelikle kurumun resmi sitesi üzerinden üyelik açmanız gerekiyor.

Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra verilen ilanları inceleyerek kendi kriterlerinize uyan bir pozisyon olması durumunda yine internet sitesi üzerinden online iş başvurusu yapabiliyorsunuz. İŞKUR üyeliğiniz bulunmuyorsa bu durumda e devlet sitesi üzerinden de sisteme giriş yaparak verilen iş ilanları için iş başvuru formu doldurabiliyorsunuz. Yapılan başvurular kurum tarafından ilanı veren şirkete ulaştırılırken niteliklerinizin uyması durumunda iş görüşmesi için davet ediliyor ve işe alım sürecine dahil ediliyorsunuz.

SONRAKİ HABER